Na přehlídce ke Dnu nezávislosti Ukrajiny budou předvedeny nové modely zbraní

Ukrajinský ministr obrany Stepan Poltorak oznámil, že na vojenské přehlídce ke Dnu nezávislosti Ukrajiny budou předvedeny nové modely zbraní a techniky, které získala ukrajinská armáda, a také technika, jež nyní absolvuje státní zkoušky.

V úterý v Kyjevě proběhla zkouška vojenské přehlídky ke Dnu nezávislosti, který na Ukrajině připadá na 24. srpen. Zkoušky se účastnily pouze pěší jednotky. Technika svoji zkoušku provede na polygonu.

Podle ministra obrany se letošní přehlídky poprvé zúčastní nové modely zbraní a techniky, které už ukrajinská armáda získala.

„Také budou představeny modely zbraní, které nyní absolvují státní testy,“ upřesnil. O účasti 150milimetrových minometů se rozhodne 10. srpna po zkušebních střelbách.

Celkově se podle něj přehlídky zúčastní 4,5 tisíce vojáků a 250 kusů vojenské techniky. Poltorak upřesnil, že účast na přehlídce v Kyjevě přislíbilo 15 zahraničních partnerů Ukrajiny, většinou jsou to členské státy NATO.

Nezávislost Ukrajiny byla vyhlášena 24. srpna 1991 při politické a ekonomické krizi v SSSR. Vytvoření nového státu proběhlo na základě referenda z prosince 1991, kde 90,3 % Ukrajinců podpořilo vyhlášení samostatnosti.


Není zde článek celý?