Návrat krále: Milovaný i nenáviděný Soukup je zpět. Hned v pondělí vyřeší islám

Člověk si plynoucí čas uvědomuje nejlépe, když mu někdo chybí a když čeká, až se jeho milovaná osoba zase vrátí. Pro pár tisíc televizních diváků je tento okamžik už za rohem. V pondělí 29. srpna se totiž na obrazovkách TV Barrandov konečně znovu objeví moderátorský guru Jaromír Soukup. A do řešení problémů současného českého občana se pustí, jak je jeho zvykem, pěkně zhurta. Ve svých Instinktech totiž přivítá advokátku Kláru Samkovou, ženu, která je Martinem Konvičkou v sukních, a pochopitelně s ní probere nebezpečí uprchlíků a islámu.

Jakkoliv se doteď Instinkty Jaromíra Soukupa snažily tvářit jako talk show, kam pozvání přijímali pouze lidé, potřebující promo v televizi nebo nějak spjatí s penězi ředitele TV Barrandov, nyní je vše jinak. Konferenciér komerční stanice, která neustále porušuje svým nadržováním Okamurovi a Zemanovi zákony, se rozhodl, že bude ještě drsnější.

Je sice předpokladatelné, že celé snažení vyzní jako vždy trapně, ale před komunálními a senátními volbami je třeba zase trochu pomoci hnutí Svoboda a přímá demokracie. Proto se hned v prvním z asi 76 pořadů, které se Soukup snaží na své televizi moderovat, musí nastolit téma, jenž je jedinou programovou náplní Okamurova extremistického hnutí.

A s kým jiným se bavit o migrační krizi a islámu tak, aby to vyhovovalo nenávistnému tónu SPD, než s Klárou Samkovou. Advokátkou, kterou berou vážně snad jen čtenáři Parlamentních listů, kde jsou její názory velmi často prezentovány. U Soukupa se ovšem dá předpokládat, že povede debatu jako erudovanou diskuzi dvou lidí s právnickým vzděláním, takže se najde pár naivních diváků TV Barrandov, kteří uvěří, že se setkali se seriózním rozhovorem.

Dále se v barrandovsko-televizním týdnu „náhodou“ setkáme i s Tomio Okamurou. Jako výsměch Radě pro rozhlasové a televizní vysílání si ho totiž Soukup pozval hned do první Arény, kterou po prázdninách TV Barrandov odvysílá. Majitel stanice tak pokračuje v nastoleném trendu a nějaké varování kontrolního orgánu je mu úplně jedno.

Aby se ovšem stalo, kromě zrušení zpravodajské relace a propuštění velkého množství zaměstnanců, také něco nového, je tu i nový pořad z dílny “Pana moderátora“.

Bude se jmenovat Jaromír Soukup LIVE a jeho uvedení zvládli v PR oddělení na TV Barrandov naprosto skvěle – „První a zároveň jediný diskusní pořad, ve kterém dostanou prostor lidé z publika. Žádná cenzura, jen silné názory a otázky obyčejných lidi, proti kterým se postaví oblíbený moderátor.“ Škoda, že oni obyčejní lidé jsou placený kompars s předem nadiktovanými otázkami a páně Soukup musí pořád dokola lhát. Třeba to jednou někdo zastaví. Ale v „době Zemanově“ to zřejmě nebude. V té je muž s nepřekonatelným egem nedotknutelný.

Není zde článek celý?