Nejen trenky pro Zemana, ale i pískot na Babiše. Lidé se chystají na výročí 21. srpna

Připomínka padesátileté okupace Československa 21. srpna bude plná různých akcí. Prezident Miloš Zeman sice nepromluví, zato premiér Andrej Babiš se na to chystá, a to před budovou Českého rozhlasu. Jenomže občané to právě nevítají.

Skupina zvaná Rebelové, která naposled Babiše svými protesty vyděsila tak, že raději nepřišel na tiskovou konferenci, se chystá v 11 hodin před budovou rozhlasu dát najevo, že není možné, aby bývalý komunista a agent Státní bezpečnosti, který dnes sestavil vládu za podpory komunistů, hovořil o tragédii okupace.

„StB chce promlouvat k 50. výročí okupace. která si vyžádala ztráty na lidských životech a vážně zraněné. Velmi krvavé střety sovětských vojáků s neozbrojeným davem se udály právě v okolí budovy Československého rozhlasu v Praze. Agent Bureš nemá právo ,promlouvat‘ v místech, kde skuteční vlastenci prolévali krev. Vezměte transparenty a píšťalky. Vypískáme ho, odpíská to! Výročí srpnových událostí roku 1968 ctíme a pietní akt nechceme a nebudeme narušovat. Zvuk píšťalek je určen výhradně pro skutečného narušitele – agenta StB,“ píší organizátoři.

Ostatně Babiš už se ztrapnil na tiskové konferenci po jednání vlády. Tam nebyl schopen pořádně zodpovědět dotaz novinářů na to, co si myslí o slovech šéfa KSČM Vojtěcha Filipa, který tvrdí, že za sovětskou okupaci mohou Ukrajinci. Babiše jeho tým na podobné úvahy zjevně nepřipravil a bylo to vidět.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?