Nejstarší důkazy o životě na Zemi se objevily v Jihoafrické republice

3,22 miliardy let staré mikroby, které pokrývaly staré řečiště v Jihoafrické republice, podle nové studie mohou být nejstaršími fosilními důkazy o životě na Zemi.

Starobylý důkaz pozemského života je o půl miliardy let starší než předchozí držitel rekordů, tedy fosilizované zbytky mikrobů, které se objevily před deseti lety v Jihoafrické republice a Austrálii, uvedl Stefan Lalonde, geochemik z Evropského institutu pro námořní studie ve Francii a autor nové studie publikované 23. července v časopise Nature Geoscience.

Geologické důkazy naznačovaly, že v oceánech existoval život již před 3,8 miliardami let. Ale známky suchozemského života byly vzácnější a možná proto, že většina planety před 3 miliardami lety mohla být pod vodou.

Myšlence, že život na Zemi začal dříve, než se původně předpokládalo, je desetiletí, říká Hugo Beraldi Campesi, geobiolog na Národní autonomní univerzitě v Mexiku.

„Problémem až dosud byl nedostatek tvrdých důkazů. Nový objev dodává důkazy, že kontinenty mají dlouhou dobu života, dodal.


Není zde článek celý?