Odporný leták s gratulací vrahům. „Slušní“ Češi prý mají tleskat Tálibánu

Letoun s těly českých vojáků Martina Marcina, Kamila Beneše a Patrika Štěpánka, kteří 5. srpna zahynuli při teroristickém útoku v Afghánistánu, in memoriam povýšených do hodnosti štábních praporčíků, dosedl ve středu 8. srpna odpoledne na Letišti Václava Havla v Praze, kde byli tři padlí hrdinové přijati s nejvyššími vojenskými poctami.

A zatímco nejvyšší státní i vojenští představitelé spolu s velikou částí veřejnosti vzdávali čest našim vojákům, lidský odpad vylepoval po Praze letáky naprosto odpudivého obsahu.

Padlí hrdinové jsou v něm označováni za okupanty a jejich vrah z Tálibánu chválen.

„GRATULACE afghánským vlastencům k úspěšnému zneškodnění tří českých žoldáků-okupantů,“ píše se v něm. Autor dále „vysvětluje“, že každý „slušný člověk“ přece přeje vrahům a vyzývá další podobně smýšlející, aby v tvorbě a vylepování takových letáků pokračovali.

Na sociálních sítích na to upozornil pan Tomáš Strnad, který na leták narazil na rohu ulic Na Moráni a Gorazdova, na zdi sídla své firmy cestou do práce a pořídil také fotodokumentaci.

Kromě neuvěřitelného hyenismu se autor ovšem dopustil i závažného trestného činu. Pokud by byl dopaden (poblíž míst, kde řádil, jistě jsou kamery), mohl by si jít posedět na dva roky až deset let. Taková je totiž sazba pro někoho, kdo, jak praví zákon „veřejně schvaluje spáchaný teroristický trestný čin nebo pro něj veřejně vychvaluje jeho pachatele.“

A jak podle serveru Aktuálně.cz potvrdila mluvčí pražské policie Andrea Zoulová, věc už skutečně šetří kriminalisté se specializací na extremismus.

A mohl by padnout i přídavek za podněcování k trestnému činu. „Souhlasíš-li, nebuď líný, napiš text obdobného znění a vylep jej alespoň na 10 dalších místech,“ vyzývá autor podobné bezectné bezmozky ke spolupachatelství.

Pozoruhodné je ale ještě něco.

Styl a jazyk tohoto odporného díla přesně odpovídá písemnému projevu různých xenofobů, fanoušků kapely Ortel, rasistického póvlu nejhrubšího zrna, náckoidních okamurovců, kteří sami sebe označují za vlastence, čili takzvaných „slušných Čechů“.

Je tu všechno. Žvásty o okupantech. O žoldácích. Vlastenci. Slušní lidé. Bláboly o propagandě. O manipulaci Českou televizí. A neschází ani obdoba jejich charakteristického SDÍLEJTE!

Je tak dosaženo naprostého vrcholu absurdity (nebo dna žumpy, jak chcete), kdy čeští „vlastenci“ (jak sami sebe rádi nazývají) otevřeně podporují islamistické teroristy, přičemž jedním dechem hlasitě odmítají uprchlíky, včetně žen a sirotků, protože to jsou přece podle nich teroristi, kteří nám všem chtějí uříznout hlavy. Na jednu stranu nenávistně volají po topení muslimských dětí na moři a střílení migrantů na hranicích, na druhou stranu teroristy z Tálibánu za vraždu tří Čechů velebí.

Tohle nebude jenom vedrem, z něhož někteří magoří. I když mozky podobných lidí jsou těžce zavařené. Jelikož ale mají volební právo, mohli by to řádně zavařit nám všem.  Pokud bychom to dopustili.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?