Odpověď přátelům piety. Babišovo vystoupení u rozhlasu byla drzost

chrome 21.08.2018 , 12:15:42 Chrome Legacy Window ÈT24 — Nejdùvìryhodnìjší zpravodajský web v ÈR — Èeská televize – Google Chrome |

Stalo se něco hrozného. U budovy Českého rozhlasu prý byla narušena pietní atmosféra. A to ve chvíli, kdy chtěl předseda vlády pronést svůj pietní projev.

Nad narušenou pietou pláčou na sociálních sítích přátelé Andeje Babiše a Miloše Zemana. Znáte ty lidi? Jsou plní soucitu s padlými a nadevše jim záleží na tom, aby pietní akty probíhaly důstojně. Když se někdo chová na pietním aktu zpovykaně, tak se jich to osobně dotýká.

Nejslavnějším ctitelem piety je komentátor Petr Kamberský z Lidových novin. Je to přesně ten člověk, který když jde o pietu, tak nezná bratra. Ostře nám v Lidovkách vyčinil, že pískání během pietního aktu je prostě přes čáru. Kamberský zastává názor, že na předsedu vlády, který ho zaměstnává a velmi dobře platí, se během pietního aktu pískat opravdu nemá. Jsou tu ale i jiní přátelé piety, kteří by bránili pietní atmosféru dokonce i zadarmo.

Co těm všem přátelům piety říci, když tak trpí kvůli narušené pietní atmosféře? Tak třeba toto:

Češi, kteří se 21. srpna 1968 shromáždili na Vinohradské třídě, aby bránili rozhlas před okupantskou armádou, nebyli na našem slavném úterním pietním aktu reprezentováni úředními kladeči věnců. Lidé, kteří tehdy bránili svobodu a suverenitu této země před vetřelci, měli mnohem blíž právě k těm současným zpovykancům, kteří narušovali tu údajnou pietní atmosféru. Opravdovou a hlubokou spřízněnost s tehdejšími obránci rozhlasu nepředstavují dnešní výbory zaměstnanců Agrofertu pro kladení věnců, nýbrž naopak ti, kteří přišli vypískat současného vetřelce, který dobývá a okupuje náš stát.

Co je to za drzost, aby na pietním aktu za obránce rozhlasu před sovětskými okupanty řečnil normalizační komunista, který zbohatl právě díky tomu, že pracoval pro režim vytvořený okupanty? Andrej Babiš na takové akce nemá chodit, protože reprezentuje druhou stranu tehdejšího sporu. Je to podobné, jakoby na pietním aktu za oběti holokaustu řečnil nějaký esesák. I když nikoho osobně nezabil, tak tam nemá co dělat.

Pan Kamberský to dobře ví. Je ovšem od předsedy vlády dobře zaplacen. To je zjevně celý důvod jeho niterného vztahu k pietě. Věřili bychom i prostitutkám, že dokáží prožívat pietu upřímně. Ale některým zaměstnancům Agrofertu to prostě uvěřit neumíme. Sorryjako.

Pavel Safr Twitter Banner

Není zde článek celý?