Okamura a komunisté zneužili památku českých vojáků. K vlastizrádným řečem a útokům na USA

Předseda SPD Tomio Okamura (vlevo) a předseda KSČM Vojtěch Filip | FOTO: ČTK

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura znovu projevil, že jeho chování je od slušnosti velmi vzdálené. Vyjádřil se ke smrti tří českých vojáků a místo toho, aby projevil pietu a dál mlčel, otevřeně pomlouval NATO a Spojené státy americké. Prostě mluvil jako komunista – ostatně KSČM se projevila úplně stejně. Jako jasně proruská síla v České republice, která odmítá podporovat naše spojence.

Příspěvek na facebookovém profilu SPD, na němž jsou blokovány všechny nepříjemné dotazy, nejprve začal nevinně: Okamura vyjádřil upřímnou soustrast rodinám vojáků. “Padli při odpovědném plnění rozkazů a patří jim naše úcta. Naše hnutí SPD – na rozdíl od ostatních stran – nepodpořilo ve Sněmovně záměr zahraničních misí,” prohlašuje Okamura. 

Jenže pak už dál pokračujeme přesně v duchu, za jaký by se nemuselo stydět ani Rudé právo. „Nesouhlasíme se způsobem, jak byla a je vedena kampaň v Afghánistánu. Má zcela špatný strategický cíl. Chce z Afghánistánu vytvořit protektorát NATO a především USA. Tento záměr odmítá velká část Afgánců, kteří jsou tradičně odmítaví k cizímu vměšování. Válka trvá již sedmnáct let a není vidět konce války. Jsme přesvědčeni, že Afghánistán je třeba nechat Afgáncům a nenutit jim politické, ani jiné pro ně cizí modely života. Ať ve své zemi žijí, jak chtějí, a za své peníze. Terorizmus nám dnes hrozí především díky imigrační a multikulturní politice EU. Naše vojáky budeme potřebovat doma,“ napsal Okamura.

Xenofobobé a rasisté byli vždy očekáváni spíše na pravé straně politického spektra. Jak je ale vidět, antiamerické nálady české extremisty spojují. KSČM také vyslovila „hlubokou lítost nad třemi mladými životy, které se staly zbytečně obětí sebevražedného atentátu v Afghánistánu“.

A proč to byla zbytečná oběť? „KSČM je přesvědčena, že ke smrti tří mladých vojáků nemuselo dojít. Terorismus je dnes velice vážnou hrozbou, se kterou je nutné bojovat. Zřetelně se ukazuje, jak ve světě narůstají stále více nesmyslné války a násilí, které nejsou vedeny v zájmu nastolení důstojných podmínek pro život lidí v míru. Kapitalistické velmoci USA, Francie, Velká Británie ve snaze přerozdělit si svá světová panství, vytvářely a podporovaly vznik terorismu proti legitimním vládám v jiných zemích. Když se tento terorismus obrátí proti nim, nejsou schopny mu čelit.“ Ano, čtete správně. Napíše se rok 1955.

A jak by to pánové, kteří jsou pod příspěvkem podepsaní, tedy Stanislav Grospič a Vojtěch Filip řešili? „Je proto třeba velice vážně posuzovat účast českých vojáků v zahraničních misích a charakter každé mise. Na základě toho KSČM žádá bez výhrad zastavení účasti České republiky v zahraničních vojenských misích bez mandátu Rady bezpečnosti OSN, odmítá agresivní politiku USA a požaduje přehodnocení světového bezpečnostního systému, včetně setrvání České republiky v NATO. Za rozpoutání dnešní občanské války v Afghánistánu nesou největší odpovědnost právě Spojené státy americké,“ uvádí KSČM.

Z těchto dvou příspěvků je jasné jedno: Je úplně jedno, jestli člověk volí komunisty nebo Okamuru. Extrémy jsou to úplně stejné, úplně stejně nebezpečné. Vyvolávají hysterický strach z terorismu a migrace, špiní naše nejdůležitější spojence a ženou nás do náruče Putinova Ruska.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?