Okamura zakazuje kritickým médiím vstup na akce SPD, ale když jeho nepozvou, spustí řev o cenzuře

Nedávno avizované rozhodnutí deníku Blesk ani letos nepozvat do nadcházejících předvolebních debat žádné zástupce SPD Tomia Okamury vzbudilo značný rozruch. Jedni nahlas chválili, druzí stejně hlasitě nadávali. A nejhlasitěji sám Okamura. Co si to ten plátek dovoluje?

Pravda je ovšem taková, že když se chtěli novináři Blesku, tak jako každý jiný, akreditovat např. na tiskovou konferenci SPD, nebylo jim to umožněno.

David Vaníček, vedoucí zpravodajství Blesku v České televizi vysvětlil: „Dali tím najevo, že nechtějí, aby naši čtenáři věděli, jak to v té straně chodí. Respektujeme to.“

Své rozhodnutí vynechat okamurovce z debat dále logicky vysvětlili oprávněnou obavou z toho, jaké extremistické či rasistické nehoráznosti by mohly z úst zástupců SPD v přímém přenosu padat, a pochopitelnou nechutí pomáhat vlastně takovéto projevy šířit. U hnutí, od kterého už jsme se doslechli, že v „pseudokoncentráku“ Lety vlastně o nic moc nešlo a ani tam prý nebyl plot, nebo o tom, kdo všechno má jít do plynu, jsou takovéto obavy víc než namístě. A nikdo se jim nemůže divit.

Tomio se ale v reakci na toto oznámení nejspíš rozhodl překonat (trestně stíhaného) premiéra Babiše ve fňukání a srdceryvném kvílení o křivdách, jež musí snášet.

Na svém facebookovém profilu se rozjel naveliko:

„Nastupuje nejtvrdší cenzura,“ oznámil svým věrným a dále objasnil, kdyby si toho snad nevšimli, že jde o „naprosto zjevnou politickou cenzuru“, která se podle něj „uplatňuje v celé Evropské unii proti všem vlasteneckým stranám.“

A pak se rozohnil ještě víc: „Praktiky cenzury, zkreslování informací a používání tendenčních informací jsou běžné i ve veřejnoprávní České televizi a Českém rozhlase, a to jako nástroj politického boje s SPD.“

Tak jistě, Česká televize a Český rozhlas, stejně jako celá Evropská unie zajisté nemají nic lepšího na práci než bojovat s „vlastenci“ z SPD. Míněno s těmi „vlastenci“, které obsáhle zmiňuje oficiální zpráva o extremismu vydaná Ministerstvem vnitra České republiky. A jak je to s přístupem předsedy Okamury ke zkreslování informací, se vzápětí můžeme přesvědčit přímo na jeho oficiálním facebookovém účtu.

Na totální blábol jakéhosi fakeprofilu o tom, že mytickému NWO (Novému světovému řádu) ruku v ruce se zlovolnými novináři jde (samozřejmě kromě světovlády) jen o ubližování skvělým vlastencům, odpovídá bojovník proti dezinformacím Tomio Okamura zcela jasně: „Máte plnou pravdu.“

Není tedy divu, že k bojkotu vyhlášenému Bleskem už se přidávají i další. Třeba Seznam. Nikol Zwrtková, redaktorka Seznam Zprávy k tomu na svém facebookovém profilu mj. uvedla:

„Okamura to považuje za politickou cenzuru stejnou s totalitními médii, která dávají prostor jen „vyvoleným“ politickým stranám. A tak jsem mu nabídla dostatek prostoru u nás ve zprávách na Seznamu.

Naše redakce dává hnutí SPD prostor k vyjádření dlouhodobě, stejně jako opakovaně žádá o akreditaci jak na akce hnutí SPD, tak do jeho volebních štábů. Dosud vždy neúspěšně.

Tomio Okamura na moji nabídku reagoval rychle – dostala jsem ban.

Tolik k upřímnosti SPD o tom, že mu jde o demokratickou debatu. Pokud na webu Seznam Zprávy příště neuvidíte názor SPD, pamatujte si, prosím, že to byla jejich volba.“

Mimochodem – předseda SPD Okamura, schopný v jediném facebookovém statusu napsat sedmkrát „cenzura“ je znám svým bezuzdným blokováním kritiků. Paní Zwrtková rozhodně není jedinou, koho bojovník proti cenzuře vyhodil a (alespoň tedy na svém profilu) umlčel jen pro slušně podaný kritický názor. Může se tedy směle přidat do fb skupiny mnoha a mnoha dalších „banovaných“ nazvané „Tomio Okamura mi dal ban“. Rozhodně tam nebude sama. Cenzuraaaa! Sdílejte, než to smažou!

 

Není zde článek celý?