Ovčáček odhalil, co byly temné slušovické nitky. Nějaká nová sodovka. Havel ty naděje nejspíš zmařil

Tak Ovčáček nelení a v létě si čte. Výsledky pro jeho rozhled se dostavily. Sdělil nám: „Díky letní četbě knihy Cesty k prosperitě se mi konečně podařilo odhalit, kam vedly ‚temné slušovické nitky‘. Plán JZD Agrokombinát Slušovice z roku 1988: Výstavba střediska rychlého občerstvení (systém McDonald’s) a výroba syceného nápoje ve spolupráci s firmou Schweppes.“

Dříve narození vědí, že obrat „temné slušovické žilky“ (nikoli nitky) použil Václav Havel ve svém projevu na Václavském náměstí 21. srpna 1990. To byla doba, kdy se ještě na tento den v roce prokremelští prezidenti neschovávali v Lánech, protože jsme neměli prokremelské prezidenty.

Ty věty tenkrát zněly takto: „Nad našimi továrnami, zemědělskými kombináty a nejrůznějšími podniky se vznášejí celá mračna zbytečných ředitelství a neschopných byrokratů. Podniky zahraničního obchodu parazitují na výrobě, prodávajíce zboží, které by si podniky dokázaly lépe a rychleji prodávat samy. Za tím vším se skrývají chapadla neviditelných mafií, které se snaží kšeftovat s majetkem, který jim nepatří, ustavují podezřelé akciové společnosti a hledají cesty, jak bezpečně ulít nelegálně získaný kapitál. Krajně temné slušovické žilky nenápadně prorůstají celým naším potravinářstvím.“

Vida, už v roce 1990 Havel mluvil o chapadlech mafií nad zemědělskými kombináty, kšeftování s majetkem, který patří někomu jinému a o podezřelých akciových společnostech.

Co nám vlastně státní úředník Ovčáček chtěl sdělit? Že to listopad 1989 Čubovi a ostatním „slušovákům“ vlastně pokazil? Že Havel o žilkách a mafiích lhal a do všeho viděl Miloš Zeman, neb byl geniální prognostik?

Snad by nás mohl pan mluvčí do svých spletitých myšlenek nějak uvést, protože tápeme.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?