Paroubka dohání karma, která mu nechce umožnit politický comeback

Vypadá to, že sexy mozek Jiřího Paroubka, který na něm oceňovala jeho bývalá žena Petra, musí poslední dobou fungovat na plné obrátky. Nejen, že mu klacky pod nohy při návratu na politické výsluní hází jeho bývalí spolustraníci z ČSSD, ale zapojila se i exmanželka. Paroubek tak bude mít ještě hodně práce s tím, aby dokázal v kampani na senátora přesvědčit občany, že není takový padouch, jak ho vykresluje bývalá láska.

Když Jiří Paroubek v roce 2007 opouštěl svou manželku Zuzanu kvůli překladatelce Petře, netušil, jak osudovou se pro něj tato žena stane. Bohužel pro bývalého předsedu sociálních demokratů i vlády ovšem ne v tom pozitivním slova smyslu.

Nejen, že ani druhé manželství Paroubkovi nevyšlo podle představ, ale zjevně bude mít dopad i na jeho profesní život. Ačkoliv to chvílemi vypadalo, že jsou expremiérovi poltické dny sečteny a bude se věnovat pouze natáčením videospotů, kde jako pseudojogín vypráví o duševní pohodě, nastal zlom.

Touze po získání dalších politických úspěchů ve straně, kterou kdysi vedl a nyní ho v době smrtícího propadu volebního potenciálu, podle něj opět potřebuje, byl před parlamentními volbami rychle zabráněno. Sociální demokraté zděšenému Paroubkovi oznámili, že si až tak moc nepřejí mít s ním opět něco společného.

Po několika měsících se však muž, kterého vyhodili ze sociálnědemokratických dveří, snaží vracet oknem. Paroubek by rád do senátu. A chtěl použít záštitu ČSSD. Ta ovšem od loňského podzimu názor nezměnila a svému bývalému předsedovi dala i senátorské adieu.

Do toho všeho se zase ozvala exmanželka Petra, která začala vyprávět o tom, jak její bývalý choť inkasoval miliony, jejichž historii by neoznačila za legální. Stejně tak tvrdí, že jí její muž fyzicky napadal. Pro Paroubka další rána, které se mu do říjnových voleb, kterých se nakonec zúčastní jako nezávislý, silně nehodí.

Přeci jen, Jiří Paroubek není padouch typu a marketingového charismatu Andreje Babiše, takže by voličům mohly nějaké podezřelé miliony vadit. Navíc je tu pořád spousta věcí, které občan ČR nemůže bývalému předsedovi vlády zapomenout. Tady už sexy mozek stačit nebude, a přitom: kdo z vás to má.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?