Poslechněte si novou skladbu Jaroslava Hutky. Jmenuje se Miloš a zubatá

Písničkář Jaroslav Hutka zveřejnil několik nových skladeb. Mezi nimi je jedna s poměrně ostrým textem, jmenuje se Miloš a zubatá. Text písně pojednává o prezidentovi Zemanovi. Hutka v něm vyjadřuje svůj názor na Miloše Zemana. Píseň najdete na webu Jaroslava Hutky ZDE. Video potom ZDE.

Jedenasedmdesátiletý Jaroslav Hutka patří k letitým kritikům Miloše Zemana, Andreje Babiše, všeho, co představují, a obratu naší země k Rusku. Hutka byl v sedmdesátých letech pronásledován komunisty, zahrál si na festivalu druhé kultury na chalupě Václava Havla, podepsal Chartu 77.  Nakonec ho komunisté donutili k emigraci, ze které se vrátil během revolučních dnů roku 1989. Před časem uvedl skladbu Udavač z Těšína, kterou upozornil na Jaromíra Nohavicu a jeho spolupráci s StB.

Skladba Miloš a Zubatá na sebe logicky strhává pozornost. Z poslední tvorby Jaroslava Hutky stojí za povšimnutí více skladeb. Například Srpen nebo Sto let. V poslední jmenované se věnuje i Babišovi: „…Byla tu naděje s Václavem v úřadě
s Václavem Havlem – pak zničená Klausem a dalších třicet let zas život v neshodě – národ už zkoprněl a stal se tupcem –
udavač ve vládě, opilec na Hradě – ústava tancuje v šaškovském kabátě,“ zpívá Jaroslav Hutka.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?