Přehled zpráv – RusVesna 1.8.2018

voennye_ssha_231; Neviditelná válka v Sýrii: Foreign Policy hlásí, že Američané v Sýrii musí každodenně odrážet útoků Rusů. Rušičky způsobují vojskům USA v Sýrii značné problémy, které mohou vyústit i ve ztráty na životech.

2; Nepřítel byl odhalen: Na Ukrajině odsoudili čtyřiaosmdesátiletého vědce k dvanácti letům vězení za vlastizradu. V tomto věku se jedná prakticky o doživotí. Dotyčného viní ze shromažďování a předávání citlivých vojenských informací ruské straně.

3; V Doněcké republice byly rozšířeny falešné Zacharčenkovy pokyny. Informační diverze byla provedena prozatím neznámými pachateli.

4; Na to nemáme čím odpovědět, říká Taťjana Monťan o své jízdě po Krymském mostu. Známá aktivistka a rodačka z Kerče uznala svou chybu, když před několika lety tvrdila, že takový most nikdy nemůže vzniknout.

5; Proč na ukrajinských kontrolních stanovištích zabavují mobilní telefony? Jaké nebezpečí hrozí těm, kdo alespoň jednou překročil linii dotyku? Luganské ministerstvo státní bezpečnosti vysvětluje, proč při překročení ukrajinského kontrolního bodu občanům zabavují mobilní telefony a smartphony. Ukrajinským tajným službám to umožňuje sledovat pohyb podezřelých osob.

6; Amerika se připravuje na jadernou válku. Co bude katalyzátorem. V nové globální válce sehrají rozhodující roli jaderné zbraně.

7; Čtyři roky války. Co píší v zahraničním tisku o Doněcké republice? Jak se změnila rétorika zahraničních médií od roku 2014, kdy mnozí teprve zjišťovali, kde ten Donbas vlastně leží?

8; Dodavatel Wehrmachtu a vykořisťovatel pracovníků z Východu. Jak se Hitlerův spojenec Krupp vyhnul po válce potrestání. Proč si průmyslníci Třetí říše neodpykali tresty předepsané soudem?

9; Že Rusko není fotbalová země? O dědictví letošního mistrovství světa ve fotbale. Každý ruský chlapec s fotbalovým míčem nebo na tribunách znamená o jednoho kluka méně s láhví piva v hospodě.

10; Krvavý hon na běžence: Turečtí vojáci zabili 400 Syřanů, mezi nimi i ženy a děti. „Syrský pozorovatel lidských práv“ (majitel obchodu s textilem v britském Coventry Rami Abdesl Rahman, který je jediným členem „organizace“ The Syrian Observatory for Human Rights) učinil halasná prohlášení o zločinech tureckých vojáků a protureckých nezákonných ozbrojených formací.

11; Navzdory banderovcům. Kyjev zůstává Matkou ruských měst. Pochodu Ukrajinské pravoslavné církve Moskevského patriarchátu se účastnilo čtvrt milionu lidí, zatímco vzdoro akce odpadlíků přilákala jen necelých 20 tisíc.

12; USA se staví na stranu Ruska v jeho sporu s Ukrajinou. Trumpova administrativa hájí ruskou stranu v důležitém případu, který může rozštěpit WTO.

13; USA s jistotou prohrají plynovou válku s Ruskem, píše DWN. Americkému zkapalněnému plynu není souzeno hrát dominující roli na evropském energetickém trhu.

14; Nové hrozby pro Moldávii a Podněstří. Každoročně se koncem července v Podněstří konají vzpomínkové akce věnované výročí vstupu ruských mírových sil.

15; Boj „pavouků“ za Ukrajinu. Turčinov proti Porošenkovi. Turčinov hodil kámen do Porošenkova skleníku. Bude zajímavé, jaká bude odpověď.

16; Další zrada: Ruské sekery byly zařazeny do výzbroje ukrajinské armády. Nyní bude možné v opileckých šarvátkách ukrajinských vojáků snadno nalézat „ruku Moskvy“ v podobě sekery podstrčené z Moskvy.

17; Od 1. srpna začíná lidstvo žít na ekologický dluh, píše L´Express. Ještě nikdy v historii nepřišel den ekologického dluhu tak brzy jako letos.

18; Byli zatčeni pracovníci FSB, kteří se zbývali bojem s korupcí ve vedení policejních orgánů. Na stránkách soudu se praví, že důstojníci jsou obviněni z podvodů v obzvláště velkém měřítku.

19; Vědci informovali o tragických důsledcích abnormálního sucha, které zachvátí planetu Zemi. Počty obětí veder v tropických a subtropických regionech vzrostou pětinásobně.

20; Neonacismus v Bělorusku. Čím je nebezpečný pro Rusko? Byla zveřejněna úvaha o spojeních, která vytvořili vzájemně ukrajinští a běloruští ultrapravičáci.

21; Hromadná otrava v Kyjevě. Příčinou byla šaurma. Rozpad hygienicko-epidemiologické služby na Ukrajině v kombinaci s letními vedry vede k tragickým následkům.

22; U Kyjeva zastavila banda výrostků příměstský vlak a proti cestujícím použila slzný plyn. Obyvatelé Kyjeva informují o děsivém případu, který se odehrál v okolí ukrajinského hlavního města.

23; Až 80% společností libuje zvýšení cen v důsledku zvýšení DPH. Většina ruských společností už oznámila úmysl zvýšit ceny kvůli navýšení DPH.

24; „Nezávislé“ vyšetřování Bellingcat ohledně tragédie Boeingu nad Donbasem a chemických útocích v Sýrii bylo financováno britsko-americkou rozvědkou. Tajné služby USA a Velké Británie financovaly portál Bellingcat známý svými nejednoznačnými novinářskými vyšetřováními.

25; V Rusku bude postavena dálnice za jeden bilion rublů. V Rusku se plánuje výstavba dálnice, jejíž cena přesáhne jeden bilion rublů. Dálnice spojí města Džubra a Soči na černomořském pobřeží Ruska.

26; Zachar Prilepin informoval o podrobnostech ohledně ruských novinářů zavražděných v Africe. Známý spisovatel a příslušník domobrany informoval o tom, z jakého důvodu se reportéři vydali do Afriky.

27; Zvláštní zástupce prezidenta Putina oznámil definitivní porážku Islámského státu na jihu Sýrie. Na jihu a jihozápadě Sýrie byla dokončena operace na vyčištění území od ozbrojenců.

28; USA přesunuly Abramsy do Gruzie. Začala cvičení NATO za účasti Ukrajiny. Tentokrát se cvičení zúčastní i letecká podpora USA a obrněné transportéry z Německa.

29; V USA soud zakázal zveřejnění náčrtů zbraní pro 3D-tiskárny. Oblastní soudce v Seattlu se domnívá, že zveřejnění nákresů může občanům USA způsobit nevratné škody.

30; USA slibují, že udeří na Rusko „z pekla“. V USA bude představen nový návrh zákona, který přinese další sankce proti Rusku.

31; Washington potápí Porošenka. Zachránit Ukrajinu před chudobou může pouze nový lídr. K dnešnímu dni se Ukrajina už dávno měla stát úspěšnou zemí s průměrnými příjmy obyvatelstva, což se nestalo.

32; Aktivita průmyslu v Rusku nadále klesá. Index PMI zpracovatelských odvětví Ruské federace se v červenci opět snížil, což znamená, že pokračuje negativní dynamika v průmyslu.

33; Policajti z okupované části Donbasu oznámili zadržení účastníka Ruského jara v Lugansku. Byl unesen obyvatel Severodoněcka, který se údajně podílel na útoku na administrativní budovy v Lugansku a poté i na bojích.

34; Útočili ve skupině deseti osob. Byly zveřejněny podrobnosti z vraždy ruských novinářů v Africe. Těla novinářů budou do Ruska převezena v nejbližších dnech.

35; Vojenské objekty USA v Evropě jsou závislé na dodávkách ruských energií. Fungování amerických obranných objektů v Evropě závisí na ruských energetických zdrojích.

36; Přispějte nebohému… Porošenko chystá další žalobu na Rusko. Oznámil to na své stránce na sociální síti.

37; Byli nalezeni vrazi ukrajinského vojáka nalezeného v kanalizaci. Připomeňme, že včera v kanalizačním kolektoru v Charkovské oblasti byla nalezena mrtvola ukrajinského vojáka.

38; Střepiny z „novičku“. Rusko uzavřelo britský konzulát v Petrohradě. Velké Británii se tak v této podobě vrací její smrdutá informační bomba.

39; Ukrajinský voják přeběhl na stranu Doněcké republiky. Přeběhlík už informuje o zločinech svých velitelů a kolegů ve zbrani.

40; V Kyjevě dav lidí požaduje odstoupení ministra vnitra Avakova a generálního prokurátora Lucenka. U budovy ministerstva vnitra Ukrajiny v Kyjev proběhla masová protestní akce.

41; Možná byste mohl pomoci penězi… Liberálové se vrhli na Chodorkovského po zastřelení novinářů v Africe. Jak se už psalo, v noci na 31. července byli ve Středoafrické republice zastřeleni tři občané Ruska.

42; Fiasko: Balistická raketa USA explodovala nad Tichým oceánem. Obvykle se test považuje za úspěšný, pokud se raketa neodchýlí od zadané trajektorie.

43; Takovými žalobami si jen dláždí cestu do Bruselu. Ve Státní dumě komentovali Porošenkovy plány na další žalobu proti Rusku.

44; Luganské ministerstvo státní bezpečnosti varuje před zločinnými schématy v Republice. Tisková služba ministerstva informovala o nových metodách a postupech zločinců.

45; Proč USA nadále nakupují ruské raketové motory? Propaganda je jedna věc, ale motory NASA kupuje v Rusku…

46; Žádná senzace. Marija Zacharova informovala o ruských vojenských instruktorech ve Středoafrické republice. Pracují tam jak vojenští, tak i civilní instruktoři z Ruska.

47; Slabomyslnost a hazard. Ukrajinský karatel chce zjistit,jestli ho uvězní v Rusku za provokaci. Účastník trestní operace Sergej Vikarčuk plánuje návštěvu Krymu. Chce tím dokázat, že Krym je součástí Ukrajiny.

48; Opilá oděská policistka se začala při kontrole svlékat. Vyšetřovatelé oděské policie zadrželi svou opilou kolegyni za volantem automobilu, který způsobil nehodu.

49; Zchudlý lid přichází o poslední zdroj informací. Ukrajinský politik Sergej Larin píše o nových „příjemných překvapeních“ z kuchyně kyjevské moci připravovaných pro obyvatele Kirovogradu a celé Ukrajiny.

50; Teroristé připravovali útok na ruskou vojenskou základnu v Tádžikistánu. Teroristé absolvovali speciální přípravu na základně u Džalalabádu.

51; V Kongu ostřelovali povstalci tábor mírových sil, ve kterém se nacházeli Ukrajinci. Mírové síly útok odrazily. Výsledkem je zranění tří vojáků z Malawi a Tanzánie. Ukrajinci se pro jistotu ukryli do bezpečí.

52; Polské jezero se ukázalo jako starobylý sklad zbraní. Výzkumníci z Archeologického institutu Varšavské univerzity nalezli na dně jezera poblíž městečka Lubanowo velké množství zbraní starých zhruba dva tisíce let.

53; Já to k ničemu nepotřebuju. Boxer Usik se vyjádřil ohledně titulu Hrdina Ukrajiny. Ukrajinský boxer a mistr světa Alexandr Usik prohlásil, že nepotřebuje žádné hvězdičky, aby se stal hrdinou pro svůj národ.

54; Nenechali se odříznout od Ruska. Jak se osvobozoval Šachťorsk. Tisková služba oddílu „Legion“ vydala video se vzpomínkami velitele oddílu a účastníků událostí.

55; Ecuador zradil Assange. Velvyslanectví se pro něho stalo vězením s přísným režimem. Známý spisovatel a publicista Israel Šamir píše o záchraně Juliana Assange.

56; Savčenková napsala Trumpovi dopis o Putinovi a Porošenkovi. Text poselství zveřejnila poslankyně nacházející se od března letošního roku v ukrajinském vězení na své stránce v sociální síti.

57; Lotyšské tajné služby se pokusily zadržet obránce ruských škol. Policie bezpečnosti Lotyšska se dostavila k členovi Štábu na obranu ruských škol až domů.

58; Ruské novináře zavražděné v Africe před zastřelením mučili. Dříve se tvrdilo, že byli zavražděni na místě.

59; Gazprom zvýšil export do Evropy. Byl zaregistrován nárůst dodávek do Německa, Rakouska, Francie a dalších zemí EU.

60; Na Ukrajině si vymysleli, jak zastavit „Severní proud – 2“. Obchodní ředitel ukrajinského Naftogazu odhalil pro Deutsche Welle způsoby jak zastavit ruský plynový projekt „Severní proud – 2“. Pomohou prý jen americké sankce.

61; Masakr na jihu Sýrie. Poušť je poseta mrtvolami a spálenou technikou Islámského státu. Byla zveřejněna reportáž Olega Blochina z nejžhavějšího bodu Sýrie.

62; Každým dnem se objevovalo stále více halucinací, říká ruský alpinista o své zázračné záchraně. Partner petrohradského alpinisty Alexandra Gukova se během sestupu zřítil do propasti a zahynul.

63; Ty artefakty jsou 15 tisíc let staré. Ukrajinští archeologové našli starobylé pracovní nástroje. Pomocí nalezených zbraní „dávní Ukrajinci“ lovili soby, tvrdí v Institutu archeologie ukrajinské akademie věd.

64; Protesty na Ukrajině skončily střelbou. Když rozzuřenému řidiči došly argumenty, vytasil pistoli a střelil oponenta do nohy.

65; Pociťuji těžké břemeno. Chodorkovskij se vyjádřil k smrti novinářů, kteří jeli do Afriky na základně jeho projektu. Chodorkovskij poskytl peníze na projekt „Ruští žoldáci“. Zavraždění novináři pro něj sbírali informace ve Středoafrické republice.

66; Následníci nacistů. Lotyšské tajné služby pronásledují ochránce ruských škol. Lotyšská „Policie bezpečnosti“ přišla k členovi „Štábu ochrany ruských škol“ až domů.

67; Desetiletý fenomenální plavec překonal rekord Michaela Phelpse. Chlapec se plaváním začal profesionálně zabývat teprve před čtyřmi roky.

Zdroj: http://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?