Přehled zpráv – RusVesna 18.-19.8.2018

facepalm1; „Zvítězili jsme nad komunistickým Japonskem!“ V televizních stanicích v USA evidentně pracují samí „profesionálové“. Televizní stanice se chlubila americkými vojenskými úspěchy. Mezi poražené zařadila také radikální islám.

2; Saakašivili informoval o svém vztahu ke kokainu. Saakašvili se vyjádřil k fámám o tom, že užívá kokain.

3; Armáda Doněcké republiky poskytla pomoc nemocnicím Republiky. Vojáci dodali do zdravotnických zařízení materiály potřebné při operacích.

4; Trump chce prodat Afghánistán soukromým armádám. Prezident USA Donald Trump vyvolává paniku v kruzích vojenských úředníků americké bezpečnostní rady.

5; Ukrajinští patrioti jsou rozhořčeni obsahem lékárniček. Asistentka ukrajinských karatelů, která jim dodává lék, se v pátém roce války zhrozila nad obsahem vojenské lékárničky.

6; Bitva o Kaspickou oblast. V těchto dnech byla podepsána Konvence o právním statusu Kaspického moře mezi zeměmi přiléhající k pobřeží této velké vodní plochy.

7; Donbas: Lidé si zvykají na bolest. Vojenský dopisovatel Alexandr Sladkov píše o tom, jak válka a obludné ostřelování v Donbasu se staly jevy obvyklými a vlastně jen protivnými.

8; Země skrýší. Po Ukrajině se toulají miliony neevidovaných palných zbraní. Obyvatelé Ukrajiny se zásobují neevidovanými zbraněmi, protože nemohou a nechtějí spoléhat na ochranu policie.

9; Trochu podivné: Nikdo ze zuřivých obhájců a zastánců „režiséra“ Sencova neviděl jeho film.

10; Vrátili jsme se ke zdrojům První světové války. Kdo se tentokrát stane novým Gavrilou Principem? Válku tehdy nikdo nechtěl, ale byla nevyhnutelná. Co spojuje epochu předvečera První světové války se současným okamžikem?

11; V USA roste úmrtnost. Spojené státy jsou zachváceny „systémovou chorobou“. Průměrná délka života v USA v posledních letech trvale klesá.

12; Půjdou „liberálové“ ven z vlády? V politické komunitě se objevily zvěsti o tom, že nejvyšší vedení země opustí řada politiků včetně šéfky centrální banky Elviry Nabiullinové.

13; Trumpa nepozvali, Porošenka taky ne… Proč je Kyjev naštvaný kvůli rakouské svatbě?

14; Likvidace rodiny, malého a středního podnikání, soukromého vlastnictví a státu. Jediným východiskem pro lidstvo je odpor proti Spojeným státům, které likvidují ve světě jeden stát za druhým a vojenskou silou diktují zbytku světa své představy o světovém uspořádání.

15; Zemřel bojovník proti americké okupaci. 8. srpna 2018 zemřel Takesi Onaga, guvernér japonské provincie Okinawa a jeden z hlavních odpůrců rozmístění a budování vojenských objektů USA na japonském území.

16; „Zabiják států“ George Soros ze zaměřil na Podněstří. Celkem nedávno byla celá OSN rozrušena rezolucí Kišiněva o „odsunu ruských vojsk z okupovaného teritoria Moldávie“.

17; Asi a by se Rusové vylekali… Na trase Cherson – Moskva jezdí tak zhuntované vlaky, že to nejen šokuje, ale i odrazuje od jejich využívání. Na Ukrajině si vymysleli originální způsob, jak snížit počet lidí odjíždějících do Ruska.

18; Válka v šedé zóně Donbasu. Ukrajinská armáda kráčí do nového „kotle“. Pověsti o neexistujících vítězstvích od velení ukrajinské armády se za čtyři roky války staly běžnou součástí života ukrajinské armády.

19; Krajně nebezpečné plány USA ve Střední Asii. Rusofobie a boj o moc v Kazachstán, Kirgizii, Tádžikistánu. Situace je podstatně vážnější než se dá vyjádřit běžným informováním o událostech v oblasti.

20; Donbas: Boje na jihu, ukrajinská armáda přišla o téměř 80 lidí. Zvýšila se intenzita ostřelování. Už třetí týden zůstává nejžhavějším bodem fronty jih Doněcké republiky.

21; Překonali jste naše sny. Díky vám za to! Will Smith informoval o své cestě na fotbalový šampionát do Ruska. Na konci svého videa Smith poděkoval všem v ruštině: Spasibo.

22; Já už jsem svou zemi učinil velkou, říká Trump. Prezident USA Donald Trump oznámil, že Ameriku již učinil velkou, jak sliboval. Napsal to na svém Twitteru. Vyjmenoval, co vše se za jeho působení ve funkci prezidenta podařilo zlepšit.

23; Ruka Kremlu. Na Ukrajině odpověděli na obviněné amerických médií ze zrady. Nedávno americká média publikovala materiál, ve kterém se hovoří o prodeji ukrajinských motorů pro vojenská letadla do Čína. Ukrajina se prý jen obětovala, aby motory nedodalo Rusko.

24; Liberálové, ale i někteří patrioti rádi hovoří o tom, že Rusko má dvě nejbolavější místa: pitomce a silnice – ti první opravují ty druhé. (I když v poslední době se v Rusku kvalita silnic velmi rychle zlepšuje.) V USA platí totéž, jen místo silnic jde o rakety. A ti „pitomci“ sedí v Capitolu. O „raketách“ (vojenské politice USA) rozhodují lidé, kteří nemají sebemenší ponětí o situaci ve světě.

25; Prezident Venezuely zvýšil minimální mzdu na šedesátinásobek. Nicolas Maduro vyhlásil v pátek cenu kryptoměny „Petro“ a výši minimální mzdy v zemi s platností od 20. srpna.

26; Bezprostřední výhoda: Ukrajincům vysvětlili, jaký užitek budou mít z toho, když přestanou používat teplou vodu.

27; Semenčenko vyzval k zabavování ruského podnikání na Ukrajině a braní Rusů do zajetí. Známá postava ATO a politický klaun Semjon Semenčenko našel dva způsoby jak vrátit Olega Sencova do vlasti.

28; Humanitární propast. Nový skvost od ukrajinské vlády: Touto geniální iniciativou ukrajinské vlády jsou sankce proti ruským vydavatelstvím.

29; Na Ukrajině zakázali 40 ruských preparátů. Zákaz se týká i léků z Francie, Německa a řady dalších zemí.

30; Ukrajinský autobus s dětmi se zřítil ze svahu v Polsku. Jsou hlášeny oběti na životech. V důsledku havárie zahynuli tři lidé a 51 bylo hospitalizováno. Devět z nich mají velmi vážná zranění.

31; Poslanec Nejvyšší rady Dmitrij Liňko srovnal Ukrajinu se sebevražedným atentátníkem. Přeruší-li Ukrajina železniční spojení s Ruskem, uškodí nejvíc sama sobě.

32; Každý třetí autobus na Ukrajině je nebezpečný pro cestující. Bylo zjištěno, že každé třetí vozidlo nemá po technické stránce právo vyjet na silnice.

33; Trumpovy výpady tlačí Merkelovou do „sňatku z rozumu“ s Putinem, píše Bloomberg. Putin dostává šanci zlepšit vztahy s Německem a Merkelová má zase jednou šanci připomenou, že Německou je tahounem EU.

34; Zemřel bývalý generální tajemník OSN Kofi Annan. Bývalý generální tajemník OSN zemřel v 80 letech.

35; V ukrajinské Nejvyšší radě a v listu Times potrestali sami sebe, když nesprávně informovali o návštěvě Vladimira Putina v Rakousku. Proti své vůli zvýšili mezinárodní autoritu Vladimira Putina.

36; V Simferopolu došlo k mohutnému výbuchu. Na sociálních sítích se objevily různé verze události včetně těch nejfantastičtějších. Ve skutečnosti šlo o řízenou explozi v lomu, kde se těží štěrk pro výstavbu dálnice.

37; Posádka ruského tankeru úspěšně odrazila pokus o proniknutí Ukrajinců na nezákonně zadržované plavidlo. Z důvodu neexistence právních dokumentů posádka plavidla nepustila ukrajinskou inspekci na tanker.

38; V Doněcké republice otestovali smrtící zbraň nového typu. Byly zveřejněny záběry z testů nové munice pro smrtící raketomet Čeburaška, které se uskutečnily v Republice.

39; Ukrajinská armáda ostřeluje automobily Červeného kříže a na svých pozicích vyvěšují čínské vlajky. Čínské politické vedení bude asi velmi nepříjemně překvapeno tím, že se vlajky jejich země objevují na pozicích ukrajinské armády.

40; Byl zveřejněn žebříček nejšpinavějších měst Ukrajiny. Nejšpinavějším městem se stal Mariupol a nejčistším Gorišnije Plavni (dříve Komsomolsk).

41; Ukrajinský aktivista se chtěl zviditelnit a zbil lékaře přímo na pracovišti. Případ byl natolik do nebe volajícím, že vzbudil pozornost prvního místopředsedy národní policie Ukrajiny.

42; Co všechno má na svědomí ukrajinská vláda: Na Ukrajině umírají děti kvůli chybějícím protilátkám proti hadímu uštknutí.

43; Výzva přijata. Erdogan tvrdě komentoval akce USA proti Turecku. USA, které se nazývají „strategickým partnerem Turecka“, si z něho udělaly strategický cíl, prohlásil Erdogan.

44; V USA zařadili ruské křižníky na seznam nejlepších válečných lodí světa. Na seznamu jsou též válečná plavidla USA, Japonska a Číny.

45; Byly zveřejněny další podrobnosti ze zadržení ruského tankeru Mechanik Pogodin. Společnost provozující ruský tanker informovala o dalších podrobnostech zadržení plavidla.

46; V Německu zveřejnili podmínku pro zahájení rozhovorů o zrušení protiruských sankcí. V sobotu 18. srpna se konaly rozhovory kancléřky Německa Angely Merkel a prezidenta Ruské federace Vladimira Putina. Sankce mohou být zrušeny po realizaci Minských dohod, prohlásil německý ministr zahraničí Haiko Maas.

47; Totální katastrofa. Dokonce i Klimkin je šokován úrovní znalostí ukrajinských maturantů. Ministr zahraničí Ukrajiny Pavel Klimkin označil výsledky maturitních testů z matematiky za totální katastrofu.

48; Kvůli Putinovi museli o deset minut odložit svatbu rakouské ministryně zahraničí Karin Kneissl. Po svém příjezdu předal Putin Kneisslové velkou kytici. Putin si později s rakouskou ministryní zahraničí i zatancoval.

49; Proč Lukašenko vyměnil běloruskou vládu? Nešlo jen o situaci v Oršanském okrese, ale celkově o různé pohledy na rozvoj země, což je prý nepřípustné.

50; Ukrajina na tři roky zablokovala ruský tanker. Posádka plavidla Mechanik Pogodin nepustil na palubu přístavní inspekci.

51; Smát se mi kvůli mé postavě mohou jen zrůdy, hulváti a nepřátelé. Poslanec Nejvyšší rady Igor Mosijčuk odpověděl na kritiku svého vzhledu a fyzické formy. Patrně jde o pozůstatky jeho někdejší extrémní nadváhy (například povislá kůže na prsou…).

52; V Kremlu odpověděli na ukrajinskou kritiku ohledně pozvání Vladimira Putina do Rakouska. Vladimir Putin v sobotu navštívil svatbu rakouské ministryně zahraničí Karin Kneissl. Kreml reagoval tím, že postoj ukrajinského vedení je pod jeho rozlišovací schopnost.

53; Už je známo, co daroval Putin rakouské ministryni zahraničí u příležitosti svatby: Obraz se selskými motivy, starobylou historickou máselnici a tulský samovar.

54; „Severní proud – 2“ neuzavírá možnosti pro tranzit plynu přes Ukrajinu, říká Putin. Podle jeho slov je hlavní, aby tranzit plynu přes Ukrajinu odpovídal ekonomickým požadavkům.

55; Merkelová projednala s Putinem i vyslání mírových sil OSN na Donbas. Německá kancléřka označila urovnání situace na Ukrajině za jedno z hlavních témat rozhovorů s Vladimirem Putinem.

56; Saakašvili se chystá k účasti na volbách do Nejvyšší rady Ukrajiny. Bývalý prezident Gruzie Michail Saakašvili prohlásil, že jeho strana se zúčastní voleb do Nejvyšší rady.

57; Ukrajinská armáda zahájila palbu na předměstí Gorlovky. Ukrajinská vojska zahájila palbu z minometu a kulometu na předměstí Gorlovky Golmovksij.

58; Putin podrobně informoval o své cestě do Rakouska. V sobotu byl přítomen na svatbě rakouské ministryně zahraničí Karin Kneissl.

59; Ukrajinský „Buk“ naboural do obchodního centra v Kyjevě. Při nácviku přehlídky komplex Buk narazil do budovy obchodního centra Astarta.

60; Kyjevský policista postřelil podvodníka, který po něm požadoval peníze. Podrobnosti incidentu se upřesňují. Podvodník mámil z policisty peníze pod záminkou nouze policistova syna. Jenže policista žádného nemá…

61; USA chystají nové sankce proti „Severnímu proudu – 2“. V současné chvíli prochází projekt procesem projednávání.

62; Alternativa k Bosporu. Turecko připravuje výstavbu kanálu Istanbul. Ten se má stát největším projektem v předvečer stoletého výročí vytvoření Turecké republiky.

63; Hraji si s ohněm. V Radě federace slibují extrémně tvrdou odpověď, pokud Ukrajina nepropustí ruský tanker. Ukrajinské úřady si hrají s ohněm, když nezákonně zadržují ruský tanker „Mechanik Pogodin“.

64; Putin a Merkelová projednali Sýrii a Ukrajinu. Rozhovory trvaly kolem 3,5 hodiny.

65; Putin informoval o významu „Severního proudu – 2“ pro Evropu. Putin také poznamenal, že Rusko přispívalo a přispívá k energetické bezpečnosti Evropy.

66; Merkelová promluvila rusky před rozhovory s Putinem. Šlo o výzvu „Tak pojďme už…“

67; Kreml komentoval rozhovory Putina a Merkelové prozatím hodně lakonicky: „Rozhovory byly opravdu dlouhé…“

68; „Čím se vlastně chceme chlubit?“, ptá se ukrajinský novinář ohledně vojenské přehlídky v Kyjevě. „Co budeme předvádět? Kam šly peníze, které jsme 4,5 roku platili jako válečnou daň?“, ptá se novinář.

69; Uljana Suprun vyzvala Ukrajince, aby si zlepšili své zdraví neobvyklým způsobem. Ujímejte se opuštěných zvířat. Jejich přítomnost zlepšuje náladu a lepší nálada prodlužuje život. Existují přece ještě tvorové, kteří jsou na tom hůř než Ukrajinci…

70; Novinářka a spisovatelka Marina Juděnič komentuje padesáté výročí Pražského jara svým vlastním zážitkem a neobvyklým příběhem, kdy Čechoslováci lynčovali manželku slovenského důstojníka Jozefa Belase za to, že její muž odmítl střílet na Rusy. Údajně ji před očima jejích dvou dětí svlékli donaha, polili barvou a veřejně zostouzeli. Jednalo se o osmačtyřicetiletou občanku SSSR jménem Valentina.

71; Co stojí za halasným prohlášením Alexandra Turčinova o nové ukrajinské raketě s plochou dráhou letu? Testy rakety prý vysoce ocenil i prezident Ukrajiny Petr Porošenko.

72; Invaze do Dagestánu. Neslavné tažení Basajeva a Chattába. Během začátku Druhé Čečenské války došlo k událostem, na které se už začalo zapomínat, ale které sehrály významnou roli pro Kavkaz.

73; Američané požadují: Rusové, pojďte zničit to, co vy už máte a my ještě ne…“ Geopolitické šachy v závodě ve zbrojení mezi Ruskem a USA.

74; Drang nach Westen. Ukrajinci okupují Polsko. Není to tak dávno, co se Poláci snažili polonizovat Ukrajinu. Dnes je situace opačná. Na polském území žije a pracuje už tolik Ukrajinců (přes jeden milion osob), že se dá mluvit o ukrajinizaci Polska. Znační část ukrajinských gastarbeiterů už kupuje v Polsku nemovitosti a zemi považuje za svou vlast.

75; Vojenská tajemství Moldávie. Ruští „zdvořilí lidé“ proti americké armádě. V posledních několika letech Kišiněv bez uzardění dává najevo svou snahu rozšířit svou spolupráci s NATO.

76; Tajná „hodná zbraň“ Kremlu. Rozhodně má smysl podívat se na návštěvu Vladimira Putina v Rakousku jako na diplomatický počin.

77; Karatelé z batalionu Tornado jsou v ukrajinském vězení. Soud s členy batalionu Tornado se stal mementem pro ochránce lidských práv a zahraniční partnery.

78; „Ukrajinský stát“ admirála Wilhelma Canarise, šéfa nechvalně známého Abwehru. Ukrajina dnes nemůže Evropě předvádět svou historickou náklonnost k nacistickému Německu, proto probíhá proces přepisování dějin, při kterém se „nenápadně“ odstraňují nevhodné souvislosti.

79; Jak se kozácká spaciální skupina stala bandou krutých zabijáků. U Nejvyššího soudu Doněcké republiky informovali o strašlivých zločinech bývalých členů domobrany.

80; Rusko a Čína se vzdalují americkým letadlovým lodím. Hlavním a společným zájmem Ruska a Číny je oblast dopravy a logistiky.

81; Na Mezinárodní kosmické stanici se objeví kosmonaut z arabské země. Státní společnost Roskosmos jedná o letu na Mezinárodní kosmickou stanici se zeměmi Perského zálivu i mimo něj.

82; Trump během minuty vysvětlil, proč je nutné se setkávat se světovými lídry, jako s Putinem a nejvyššími představiteli dalších států: Nic nemůžeš ztratit, ale můžeš mnoho získat, což se také stalo v Singapuru.

83; Marija Butina byla v poutech poslána do jiné věznice. Marii Butinovou zadrženou v USA, převezli v pátek večer do nové věznice v poutech. Nyní je izolována na samotce.

84; Francie se musí poprat o svou vojenskou přítomnost v kosmu. Ačkoli má Francie ještě daleko do vytvoření kosmických vojsk, v následujících pěti letech má v úmyslu obnovit osm družic.

85; Vytáhněte loďky. Kyjev se znovu topí. Lidé zůstali zablokováni v autech a nemohli se dostat ven. Infrastruktura v Kyjevě neodolá prudšímu dešti.

86; Donbas: Ukrajinská armáda utrpěla ztráty. Informuje o tom štáb okupačních sil.

87; Jak se změnilo Rusko za čtyři roky zápasu se Západem? Posiluje se opět vazba na vlast. Počet studentů z Ruska v britských školách se za poslední tři roky snížil o 39%. V roce 2015 bylo registrováno 2798 studentů, v dubnu 2018 už jen 1699.

88; Padesát odstínů modré. Rusofobka Nicoj útočí na ukrajinskou vlajku. Nedávno tato dětská spisovatelka vyčinila dětem, že nerozlišují mezi Benderou a Banderou.

89; Americká úřednice byla potrestána za Putinův portrét. Tam, kde měl viset portrét Donalda Trumpa, měla Portrét Vladimira Putina.

90; Byl zveřejněn přípitek Vladimira Putina pronesený u příležitosti svatba rakouské ministryně zahraničí.

91; Srovnání velitelského času. O čem Putin tři a půl hodiny hovořil s Merkelovou: Projednávali Ukrajinu, Sýrii, ale také Írán.

92; Připravuje se vzdušná provokace, hlásí rozvědka Doněcké republiky. Vojensko-politické vedení Ukrajiny chystá provokace, ze kterých budou obviněny Republiky Donbasu.

93; Merkelová navrhla Putinovi vyslat na Donbas 40 tisíc příslušníků mírových sil. Dále bylo navrženo vytvoření „,mezinárodní administrativy“ v Donbasu.

94; Začal snad Putin bombardovat? Po dvou silných deštích se ukázal tristní stav kyjevské infrastruktury. Povrch městských komunikací vypadá jako po náletu.

95; USA zahájily prověrku krádeží prostředků vyčleněných pro Ukrajinu. Obviněn může být i Porošenko. Na podkladech tohoto případu jsou závislá i rozhodnutí šéfa Státního departmentu a viceprezidenta USA.

96; A teď zase na svatbu Gerharda Schrödera? Kreml komentoval prezidentovy plány. 5. října si Gerhard Schröder bere občanku Jižní Koreje Kim So-jon. Kreml tvrdí, že se o Putinově účasti zatím nejednalo.

97; V Kyjevě zase něco vymysleli: Budeme jim kálet do hlav i v ruštině. Ukrajinská propaganda chce být pružnější a asi se přestane štítit ruštiny, pokud půjde o dosažení cílů ve výchově patriotů.

98; Přehlídky se zúčastní vojáci osmnácti zemí, říká ukrajinský ministr obrany. 24. srpna proběhne v Kyjevě vojenská přehlídka na počest dne tzv. nezávislosti.

99; Podzemní byty bojovníků Doněcké republiky. Byla zveřejněna reportáž z fronty. Zákopová válka v Donbasu se mění na tunelovou.

100; Příslušník ukrajinské armády, který střílel na Červený kříž, dezertoval i se zbraní. Ukrajina začala mít problémy se zástupci Červeného kříže a mezinárodními organizacemi vůbec.

101; Sýrie: Rusko a Francie uskuteční společnou operaci. Konvoj dorazil do města Dúmá (ve Východní Ghútě)osvobozeného od ozbrojenců.

102; Šest atomových bomb na Moskvu a Leningrad. Byly odhaleny detaily připravovaného úderu USA na Sovětský svaz. USA v roce 1945 chystali plán jaderného útoku na SSSR.

103; Zápas mezi ukrajinskými mužstvy skončil rvačkou fanoušků s policií, Po zápase muselo být několik fanoušků lékařsky ošetřeno.

104; Děsivá nehoda ve městě Sumy. Převrácené policejní auto a sražení chodci v kalužích krve. Služební auto se převrátilo na střechu. Zraněna byla hlídková policistka a chodci.

105; V USA ve státě Arkansas instalovali satanisté dvoumetrový pomník „Ďáblově manželce“ Bafomet, který prezentovali stoupenci Satanského chrámu.

106; Expert označil „novinky“ ukrajinské vojenské techniky za makety, které budou předvedeny jen proto, aby pozdvihli ducha ukrajinských občanů.

107; Jaká je ideální Ukrajina? Byly zveřejněny opravdu šokující výsledky průzkumu. Ukrajinci se vyjadřovali o Rusku, válce v Donbasu a o tom, jak zlepšit život v zemi. 84% obyvatel si myslí, že by státním jazykem měla být ukrajinština i ruština. 89% Ukrajinců si myslí, že válku v Donbasu je třeba ukončit pomocí rozhovorů s Doněckou a Luganskou republikou a s Ruskem, nikoli silou. 70% Ukrajinců se chce přátelit s Ruskem a SNS, jen 13% s USA a Evropou. 55% Ukrajinců považuje za největší zlo na Ukrajině radikály. Separatisty označily za největší zlo jen 3% dotázaných.

108; Poslankyně za Národní frontu Taťjana Čornovol složila vojenskou přísahu. Bude sloužit u dělostřelectva.

109; Pryč se smartphony. Prudce vzrostly prodeje tlačítkových telefonů. Hlavní příčinou odmítání smartphonů je přání odříznout se od non-stop dostupnosti na síti.

110; Zima už vůbec nebude. Vědci děsí Ukrajinu svými prognózami. Pro jih Ukrajiny může zcela vymizet pojem „klimatická zima“.

111; V Makedonii během soutěže zahynuli ukrajinský a britský paraglidista. Podle očitých svědků do sebe dvakrát narazili.

112; K čemu povede návrh Kyjeva vypnout centrální dodávku horké vody? Maskuje se tím snaha o škrtání výdajů rozpočtu a přesunutí odpovědnosti na spotřebitele.

113; V Japonsku byly zveřejněny podrobnosti nejzáhadnějšího rozvědčíka. Japonské úřady se v letech 2. světové války snažily maximálně omezit únik informací o případu Richarda Sorge do médií.

114; Černý čtvrtek – tajemství bankrotu. Před dvaceti lety vypukla v Rusku velmi těžká ekonomická krize. Vedení země vyhlásilo technický bankrot.

115; Jak posuzovat Trumpa a nevypadat jako blbec? Sexista, šovinista, rasista, autokrat… Z čeho ještě obviní Donalda Trumpa v jeho vlasti?

116; Šprotová válka. V Pobaltí se lekli spolupráce s Ruskem. V Estonsku se rozhodli zpřetrhat veškeré styky s Ruskem, nadále přijímají rozhodnutí, která se negativně odrážejí na jejich vlastním národním hospodářství.

117; Byly zveřejněny verze události v italském Janově. Jak to tak obvykle bývá, verzí je v případě takové katastrofy několik.

Zdroj: http://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?