Přehled zpráv – RusVesna 25.-26.8.2018

bolton1; Trumpův poradce Bolton se setkal s Timošenkovou v Kyjevě. Tak silnou podporu jako nyní od Trumpova týmu si dosud nepamatuji, prohlásila Timošenková.

2; Luganská republika: Tajné služby Ukrajiny fungují pomocí nových metod. Policisté z Luganské republiky zjišťují totožnost osob, které se podílely na protiprávní činnosti.

3; Ukrajinci nepřijali Porošenkovy omluvy. Porošenko se omlouval za to, že nesplnil slib zastavit válku v Donbasu.

4; Byly zveřejněny záběry z požáru v ruské centrální bance. V budově centrální banky začalo hořet, plocha požáru přesáhla 30 čtverečních metrů.

5; Svět se spojuje proti dolaru. Nyní se k antidolarové alianci připojilo Turecko.

6; Na konzulát Ruska v Kyjevě házeli dýmovnice. K incidentu došlo v sobotu odpoledne.

7; Názor z Asie: NATO čeká rozpad, pokud bude Aliance pokračovat v postupu proti Rusku. Nyní i Vietnam začal mluvit o tom, že rozšiřování NATO představuje vážný problém pro celý svět.

8; Jak Kyjevané spali na podlaze v očekávání otevření obchodu s oděvy. Svým rozsahem otevření obchodu švédské sítě H&M překonalo i „revoluci důstojnosti“.

9; Němec ze Spolkové republiky: Moje dětství v Moskvě bylo nejlepší na světě. Německý novinář Jan Lindenau vzpomíná na své dětství v Moskvě. Školní léta označuje za nejšťastnější období svého života.

10; Každý budeme mít nejméně tři ruské otroky. Sen Pobalťanů, jak vybřednout ze současné ekonomické a demografické krize – vymáhání kompenzací od Ruska za údajnou okupaci.

11; Katastrofa ukrajinského vzdělávání. Vzdělávací propast – to už nejsou jen halasná slova nebo spekulace, nýbrž holý fakt, který byl potvrzen všeobecnou maturitní zkouškou.

12; Proč lotyšští vojáci nacvičují potlačování povstání pomocí sil NATO? V pátek v Lotyšsku začnou vojenská cvičení na téma: „Povolená demonstrace přerůstá v pokus o převzetí moci“.

13; Na Ukrajině si už plně uvědomují demografickou krizi a dokonce vypočetli termín úplného vymření obyvatelstva. Ukrajinská televizní stanice 1+1 informovala o tom, že za dvě stě let mohou Ukrajinci zcela vymizet jako národ.

14; Malá města v Rusku: Je naděje na světlo na konci tunelu? Rusko má zdravé kořeny a tam je zlatý lidský fond, pravoslavné kořeny a odtud vzejde obrození země. Byla zveřejněna úvaha na téma úpadku mravů ve velkých ruských městech.

15; Doněck: Můj přítel toužil po kulometu aneb Několik slov o legalizaci zbraní. Svědectví o prostém životě prostého člověka v Doněcku.

16; Strmý sešup. Jaká byla Ukrajina v roce 1991 a v co se proměnila za 27 let? Ukrajina prožila ztrátu území, má za sebou desítky politických krizí, už několik let trpí občanskou válkou, lidé utíkají ze země. Vítězství „euromajdanu“ přivedlo k moci lidi, kteří zlikvidovali starý stát, aniž vybudovali nový. Za roky 2013 až 2015 se HDP snížil o více než polovinu. V roce 1994 byl státní dluh Ukrajiny 4,8 miliardy dolarů, letos je to 76,3 miliardy dolarů. V roce 1991 činila rozloha Ukrajiny 603,7 tisíc čtverečních kilometrů. Podle stavu z roku 2017 nyní Kyjev kontroluje 557,5 čtverečních kilometrů. V roce 1991 žilo na Ukrajině 51,5 milionů lidí. V červnu 2018 už jen 42 milionů a dalších 7 až 8 milionů pracuje v zahraničí. V roce 1991 pracovalo na Ukrajině 227 tisíc lékařů. V roce 2016 jen 187 tisíc. Střední zdravotnický personál byl za tu dobu zredukován z 607 tisíc na 367 tisíc lidí. V roce 1992 polovina škol vyučovala v ruštině, nyní je to pouhých 7%.

17; Yellowstonský vulkán zničí půl Ameriky. Díky médiím a Hollywoodu skoro všichni obyvatelé Země vědí, co představuje Yellowstonský supervulkán.

18; Zabitý voják ukrajinské armády odhalil tajemství ukrajinských karatelů v „šedé zóně“. Bylo odhaleno video, na kterém bylo zaznamenáno vyslání ukrajinské diverzní skupiny do šedé zóny včetně faktu ozbrojené provokace.

19; Generace zrůd. Tyhle děti mohou zničit Rusko. Je nutno si přiznat: Ztratili jsme své děti a mnohé z nich se změnily v dokonalé zrůdy. Byl zveřejněn krajně kritický text o zvěrstvech páchaných nejmladší ruskou generací včetně mučení a zabíjení bezbranných lidí pro zábavu. Pachatelé těchto zvěrstev své činy natáčejí a chlubí se jimi na sociálních sítích.

20; USA nedokáže zlomit Rusko, píše Bloomberg. Komentátor agentury Bloomberg Leonid Beršidskij podrobně studoval americké sankce proti Rusku.

21; Co jsou lidé schopni obětovat kvůli smartphonům: Laboratoř Kasperského informovala, čeho všeho jsou lidé schopni se vzdát kvůli smartphonu.

22; V Rusku byl definitivně obnoven systém kontroly kosmu zničený při rozpadu SSSR. Keldyšův Ústav aplikované matematiky Ruské akademie věd vytvořil síť teleskopů pro kontrolu kosmického prostoru.

23; USA přesunuly do Perského zálivu torpédoborec za účelem úderu na Sýrii. Realizace provokace s chemickými zbraněmi se stane záminkou pro úder USA proti Sýrii.

24; USA varovaly Rusko, že jsou připraveny provést úder na Sýrii. Washington je připraven provést proti syrským vládním silám ještě mohutnější úder, informuje agentura Bloomberg.

25; Ukrajina si vypůjčila 725 milionů dolarů na vysoký úrok. Ukrajinské ministerstvo financí realizovalo soukromé rozmístění krátkodobých obligací zahraničních státních dluhů se splatností v roce 2019.

26; Naléhavé prohlášení Armády Doněcké republiky o situaci na linii fronty. Velení ukrajinských ozbrojených sil spáchalo další zločiny vůči životně důležitým civilním infrastrukturním objektům v Doněcké republice. Filtrační stanice je bez elektřiny. Byly přerušeny dodávky pitné vody.

27; Merkelovou pozvali do Jižní Osetie. Merkelová pozorovala území Jižní Osetie přes dalekohled, když se nacházela v gruzínské obci Odzisi.

28; Jako v roce 1941. Stav německého válečného loďstva byl označen za ostudný. Stav vojenské námořní flotily nejbohatší země Evropy je ostudný, píše The National Interest.

29; Dvě nové ruské fregaty vplují do Středozemního moře. Fregaty Černomořské flotily Admirál Grigorovič a Admirál Essen uskutečňují plánovaný přesun ze Sevastopolu do Středozemního moře.

30; Googl považuje Čikatila za vynikajícího absolventa Rostovské univerzity. Vyhledávací systém Google zařadil sériového vraha mezi vynikající absolventy Rostovské státní univerzity.

31; Poklonskaja podala žalobu k Ústavnímu soudu Ukrajiny. Natalja Poklonskaja žádá o zhodnocení ústavnosti některých ustanovení Trestního procesního zákoníku.

32; „Profesoru“ Lebedinskému ukradli v Den nezávislosti telefon v centru Kyjeva. Zpěvák Alexej Lebedinskij dříve známý jako profesor Lebedinskij, si postěžoval, že ho okradli přímo na ulici v Kyjevě.

33; Narostly mu svaly? Porošenko má radost z krize na Ukrajině. Prezident Petr Porošenko vidí v krizové situaci užitek pro svou zemi.

34; Ukrajinky byli uznány za nejvíce pijící ženy na světě. Specialisté z Washingtonské univerzity prováděli výzkum po dobu 26 let ve 195 zemích.

35; Tání ledů odkrývá nové dopravní cesty přes Arktidu, píše EurActiv. Globální oteplování vyvolává tání arktických ledovců a otevírá nové obchodní trasy.

36; Celý svět si dělá legraci z ukrajinské „nezávislosti“. Den nezávislosti Ukrajiny je terčem posměchu, jelikož je země řízena ze zahraničí.

37; Ukrajinská armáda zintenzivnila ostřelování a kryje se západními dobrovolníky. Za uplynulých 24 hodin ukrajinští teroristé aktivizovali ostřelování teritoria Doněcké republiky.

38; To bude propadák jako v roce 2014! Vojenská technika, zlodějny a hory odpadků. Jak Kramatorsk oslavil Den nezávislosti.

39; V Belgii zabavili dvě tuny kokainu s logem „Jednotného Ruska“. U zásilky byla nalezena loga připomínající logo nejsilnější politické strany v Rusku.

40; Jaký vztah mají obyvatelé Gruzie ke ztrátě Abcházie a Jižní Osetie? Občané Gruzie i deset let poté nadále považují ztrátu Abcházie a Jižní Osetie za velkou tragédii pro svou zemi.

41; U Oděsy vypálili vinice francouzského investora. Vypáleno bylo 20 hektarů vinic.

42; Ruská armáda dostane zbraně na zcela nových fyzikálních principech. Přijde čas a všechno bude odhaleno, zdůraznil Leonov.

43; Itálie pohrozila Evropské unii kvůli migrantům. Jsme připraveni pozastavit platby do EU, pokud Evropská unie nepřevezme odpovědnost za problém, který už nezvládáme.

44; Rakouská ministryně zahraničí odhalila podrobnosti pozvání Vladimira Putina na svou svatbu. Přiznala se, že naprosto neočekávala, že ruský prezident Vladimir Putin pozvání přijme.

45; Ruský voják zachránil svého kolegu za cenu vlastního života. Jaroslav Lepin zahynul během výcviku navádění paroplavby přes řeku Oku ve Vladimirské oblasti.

46; V Moskvě byl zadržen Alexej Navalnyj. Během zadržení mu byl odebrán telefon.

47; Na internetu vyvolal všeobecné veselí děravý ukrajinský vlak. Byly zveřejněny fotografie zuboženého ukrajinského vlaku Moskva – Cherson.

48; Navalnyj má problémy. Z Oddělení vnitřních záležitostí jej odvezli do nemocnice.

49; Koho zachraňují ruští vojáci v Sýrii? Byly zveřejněny působivé záběry. Píše se o tom v nové reportáži ze Sýrie.

50; U amerického pobřeží došlo k zemětřesení. Záchvěvy byly zaznamenány včera v 19:50 moskevského času.

51; Viktor Medvedčuk informoval o tom, co může zachránit Ukrajinu. Jediným lékem je federalizace země.

52; Lukašenko komentoval jmenování Babiče velvyslancem Ruska v Bělorusku. Alexandr Lukašenko prohlásil, že kandidaturu Michaila Babiče s Vladimirem Putinem projednal.

53; Lukašenko informoval o svých vztazích s Putinem. Prohlásil, že zcela otevřeně projednává s Putinem problematické otázky rozvoje vzájemných vztahů mezi Ruskem a Běloruskem.

54; Ruské velvyslanectví obvinilo Velkou Británii z provokací nad Černým mořem. Použití stíhaček Velkou Británií nad Černým mořem je provokačním a nebezpečným krokem, prohlásili na velvyslanectví Ruska.

55; Na Kavkaze bylo nalezeno tělo alpinistky Jeleny Konstantinovny Bazykinové (nar. r. 1951), která zahynula před více než třiceti lety při sesuvu laviny. Ostatky ženy objevili ve výšce kolem 4.000 metrů turisté při sestupu.

56; Já jsem vždycky pro. Lotyšská zpěvačka Vaikule prohlásila, že její slova o jejím vystoupení na Krymu novináři překroutili. Mám ráda své publikum a nikdo by mě neměl zatahovat do politiky.

57; Autobus se zřítil ze srázu. V Bulharsku v důsledku nehody autobusu v okolí Iskyrské soutěsky zahynulo 16 pravoslavných poutníků. Dalších 25 bylo zraněno.

58; Černá smrt. Epidemie, která rozvrátila celý kontinent. Město vymřelo. Ulice jsou doslova zavaleny mrtvolami. Lidé, kteří se pokoušejí dostat do sousedních měst, jsou nemilosrdně zabíjeni. Vzpomínky na morové epidemie 14. století v Evropě.

59; Přehlídka loutek. Armáda sedmi kotlů. Smutné a směšné zároveň, když se někdo pokouší řídit něco, čemu absolutně nerozumí.

60; Proč přihlížel Trumpův poradce přehlídce v Kyjevě? Politika Johna Boltona vůči Rusku a Ukrajině se výrazně liší od politiky Donalda Trumpa.

61; O financích: Co bude s rublem a jak nepřicházet o peníze v důsledku inflace. Bylo zveřejněno video, ze kterého se lze dovědět, kolik může stát rubl za měsíc, půl roku či rok.

62; Pohádky moldavského premiéra aneb Proč Moldávie nevstoupí do Evropské unie. Premiér Moldávie vyjádřil naději, že v roce 2019 dostane Moldavský stát reálnou perspektivu vstupu do EU.

63; Proč je pro Rusko tak důležité vykořenit banderismus? „Uvědomělí Ukrajinci“ se vyznačují neskrývanou netolerancí vůči jiným národnostem, jejich kultuře a jazyku.

64; Kolik by stálo zažehnout konflikt v Zakarpatsku? Jaké klíčové výzvy stojí dnes před ukrajinskou populací? Dnes nikdo do Zakarpatska investovat nebude. Není zaručena návratnost. Čím se liší separatismus v Donbasu a v Zakarpatsku? Zakarpatsko je proevropské. Pro násilné potlačení separatismu by chyběla ideologická zástěrka.

65; Razí se nový pojem: „liberalistika“. Jde o zkrácený výraz ze sousloví „liberální žurnalistika“. Autor textu nesmlouvavě kritizuje liberální novináře, kteří se neštítí ani totálních smyšlenek, jen aby dosáhli kýženého ideového efektu.

66; Nezávislost Ukrajiny jako nacistický eufemismus. Nacionalismy, které vznikaly po rozpadu SSSR v následnických republikách se lišily mírou své sveřeposti. V některých zemích vypukly okamžité vojenské akce, v jiných spory doutnaly dvě desetiletí.

67; Víc toho rozkradli než vytvořili. Co brání Ukrajině v překonání krize? Činnost nynějších mocných vedla k tristnímu stavu ukrajinské ekonomiky.

68; Zemřel známý rusofob senátor McCain. Politik se rozhodl ukončit léčbu v terminální fázi své onkologické nemoci mozku.

69; V USA informovali o ruských „družicích-zabijácích“. Podobné aparáty mají USA i Čína.

70; SBU chce vyslechnout majitele lodě Mechanik Pogodin. Informovala o tom společnost spoluvlastnící firmu V.F. Tanker.

71; Řeky žhavé lávy. Probudil se nejaktivnější vulkán v Evropě. Na italském ostrově Sicílie se opět probudila nejvyšší a nejaktivnější evropská sopka – Etna.

72; Alla Pugačova poradila Vaikkule, aby mlčela. V halasném skandálu kolem slov Laimy Vaikule o Krymu a koncertech na poloostrově se Alla Pugačova postavila na stranu Laimy.

73; Boxer zabránil únosu dopravního letadla. Bývalý profesionální boxer odvrátil situaci, která hrozila přerůst v katastrofu na palubě letadla letícího z Mnichova do Paříže. Zpacifikoval cestujícího, který se domáhal vstupu do pilotní kabiny a dožadoval se návratu do Mnichova.

74; Bělorusko je připraveno podílet se na obnově Sýrie. Informovala o tom tisková služba prezidenta Lukašenka.

75; Porošenkova poslední přehlídka – totální porážka Doněcký blogger Denis Selezňov podrobně rozebral ukrajinskou vojenskou přehlídku.

76; Tramvaj vyrobená v Doněcké republice vyjela do ulic Doněcka. Tramvaj je vybavena v souladu s moderními standardy. Konkrétně je zde bezdrátový internet.

77; V Německu zhodnotili „strategický plán Vladimira Putina“ na ochranu před diktátem dolaru. Odchod od nákupu obligací USA a navyšování zásob zlata jsou součástí Putinova plánu na ochranu proti dolaru v podmínkách amerických sankcí.

78; V USA odhalili hlavní problém své armády. A není to Rusko. Místo toho, aby se soustředily na potenciální existenční střety, staly se USA mistrem malých lokálních válek po celém světě.

79; Sestřelený pilot. Jaké vzpomínky zůstanou na Johna McCaina? Hlavní rusofob Ameriky prožil dlouhý život bohatý na události. Zemřel těsně před svými 82. narozeninami.

80; Výsadek 80 ukrajinských diplomatů s Klimkinem dorazil na Donbas. Všech 80 lidí letělo v jednom letadle. Akce probíhá v rámci konference zahraničních velvyslanců Ukrajiny.

81; Kadyrov komentoval McCainovu smrt. „Vyznačoval se nevysvětlitelnou a nepochopitelnou nenávistí k Rusku…“, řekl lakonicky.

82; Porošenko slíbil, že brzy nad Doněckem zavlaje ukrajinská vlajka.

83; Co by bylo, kdyby McCain zvítězil nad Obamou? Válka s Ruskem nejpozději v roce 2010.

84; Poklonskaja se poprvé objevila s manželem na veřejnosti. Manželský pár přijel na hudební festival Koktebel Jazz Party.

85; NATO našla v Egejském moři 50 výzvědných lodí sledujících USA. Ve skutečnosti šlo nejčastěji o „podezřelé“ výletní lodě. Pravda je, že USA aktivizovaly svou činnost v regionu, který se mění v americký polygon.

86; Ukrajinská armáda rozebírá své radiolokační stanice pro dělostřeleckou rozvědku. Stanice instrumentální dělostřelecké rozvědky AN/TPQ-48 byla využívána ozbrojenci pro navádění palby v okol Marjinky.

87; V Luganské republice byly zveřejněny hlavní příčiny smrti ukrajinských okupantů v Donbasu. Márnice v Lisičasnku převzaly zhruba 20 mrtvých těl vojáků ukrajinské armády.

88; Ruské ministerstvo obrany odhalilo scénář chemického útoku připravovaného pro Sýrii. Úder municí s otravnými látkami se připravuje pro nejbližší dva dny a má posloužit jako záminka k úderu USA na syrská vládní vojska.

89; Holanďanům nechutnají ukrajinské slepice. Ukrajinský agroprůmyslový gigant Mironovskij Chleboprodukt vyrábí drůbež nízké kvality.

90; Stáli jsme tam s loveckými puškami. Byly zveřejněny vzpomínky horníka – člena domobrany. Dnes Donbas oslavuje Den horníků. Mnozí horníci povstali v roce 2014 na obranu rodného Donbasu.

91; Porošenko si připomněl „Den Doněcka slovy, že Rusko se v Avdějevce pokoušelo rozpoutat Armageddon. Porošenko přijel do frontové Avdějevky otevřít místní plynovod.

92; V Chorvatsku jsou takováto hesla zakázaná. Západ kritizoval Kyjev za pozdrav „Sláva Ukrajině“. Porošenkovo rozhodnutí učinit heslo oficiálním armádním pozdravem vyvolalo u západních historiků obavy.

93; Trump nedokázal správně vybarvit americkou vlajku. Místo jednoho červeného pruhu začal vybarvovat modrou barvou. Odpůrci křičí, že to připomínalo ruskou trikolóru.

94; Plíseň a děravý strop. Byly zveřejněny fotografie kasáren Nacionální gardy v Kyjevě. Na internetu se objevily fotografie vykreslující podmínky ubytování členů ukrajinské nacionální gardy.

95; Paní kancléřka si spletla Ázerbajdžán s Arménií. Pracovníci tiskové služby německé kancléřky se dopustili nepříjemného faux pas.

96; Přicházejí až k domům, skáčou přes ploty. Vlci útočí na vesnici v Záporoží. V Záporožské oblasti smečka vlků terorizuje obec.

97; Saakašvili: Paní Suprun je symbolem smrti. Saakašvili prohlásil, že nynější vedení země dělá všechno pro diskreditaci samotné myšlenky evropské cesty vývoje.

98; Donbas: Děsivé mimořádné situace u ukrajinské armády. Jsou mrtví a zranění. Informuje o tom tiskové centrum štábu OOS (dříve ATO). Většinou se jedná o exploze min na nezaregistrovaných minových polích.

99; Ukrajinci jezdí na Krym, aby se osobně ujistili, že Krymský most spojující Tamaň a Krymský poloostrov skutečně existuje.

100; Kramatorsk Německu, Mariupol Řecku. Porošenko sní to tom, že rozdělí odpovědnost za obnovu Donbasu mezi evropské země.

101; Z přehlídky rovnou do Sýrie Nejnovější obrněná techniky Ruské federace byla poprvé spatřena na jihu Sýrie. Informuje o tom reportáž z místa události.

102; Tři Kubánci přeplavali z Ruska na Ukrajinu. Nezvyklé narušitele hranice předvedli na oddělení pohraniční služby.

103; John se na mě tehdy urazil. Porošenko vzpomíná na cestu s McCainem za příslušníky námořní pěchoty do Širokina. Petr Porošenko poznamenal, že senátor John McCain bránil Ukrajinu a Ukrajince.

104; Na Floridě neznámý pachatel zahájil střelbu do davu. Jsou oběti na životech. Ke střelbě došlo ve městě Jacksonville v americkém státě Florida.

105; NBC ukázala tanec polonahých mužů hned po zprávě o McCainově smrti. Americká televizní stanice NBC News byla kritizována na internetu za nevhodné umístění zprávy o smrti senátora McCaina.

106; V Moldávii demonstranti požadují odstoupení vlády. Účastníci protestu v centru Kišiněva schválili rezoluci, ve které požadují odstoupení premiéra Pavla Filipa.

107; Oběť primitivní zábavy: Na festivalu „Býci na ulici“ ve městě Ademus rozzuřený býk s hořícími pochodněmi připevněnými na rozích opakovaně zaútočil na jednoho z turistů a způsobil mu těžká zranění včetně krvácení do mozku.

108; Bude to nejmohutnější úder. Jak USA chystají útok na Sýrii. Probíhá redislokace strategických bombardérů B-1B majících na palubě 24 střel s plochou dráhou letu.

109; Vicekancléř Rakouska označil Putina za otevřeného a srdečného člověka, píše Der Standard. Vicekancléř nechápe pozdvižení, které vzniklo v důsledku pozvání Vladimira Putina na svatbu rakouské ministryně zahraničí.

110; Římský papež učinil senzační prohlášení. Papež František během návštěvy Irska přiznal, že církev utrpěla porážku v boji proti pedofilii uvnitř kléru.

111; V moci rusofobního oligarchátu. Pompézně oslavované výročí ukrajinské nezávislosti je ve skutečnosti dnem smutku.

Zdroj: http://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?