Přehled zpráv – RusVesna 28.8.2018

pohorony_vsu_81; Pohřbívali svého soukmenovce a vyvolali bitku. Pohanští neonacisté vyprovázeli svého soukmenovce z batalionu Ajdar na poslední cestě se sekerou v rakvi. Když kněz požádal, aby nebránili pohřbu, přátelé zemřelého mu začali sprostě nadávat a vyhrožovat.

2; Přijď mi na oči a já ti ukážu! Jak Porošenko komunikuje s neoblíbenými novináři. Novinář Andrej Lochmatov zveřejnil video, které natočil jeho kolega v Nikolajevě.

3; Byla zveřejněna výzva na rozloučenou od senátora McCaina. Přítel a bývalý poradce amerického senátora Rick Davis zveřejnil rozlučkovou výzvu politika k národu.

4; Ukrajina si vypůjčila peníze za nereálně vysoký úrok. Zkušení lékaři a diagnostici dobře vědí, že soudit o povaze onemocnění výhradně podle příznaků není úplně správné. Třeba je právě toto tajemství příštího ukrajinského úspěchu…

5; Liberální ruské ministerstvo hospodářství oživuje ekonomické ideje stalinského SSSR. Ministerstvo pro hospodářský rozvoj navrhlo rozdělit celé území země na 14 makroregionů podle principu ekonomické specializace.

6; Prezidentka Estonska přijíždí do práce do ruského města, aby dokázala přítomnost Estonců. Kersti Kaljulaid v úterý dočasně přijela do práce do ruskojazyčného města Narva na hranicích s Ruskem.

7; Američtí vojáci podvedli celý svět, nebo se ožrali? Na oficiálním Twitteru velení americké námořní flotily v Evropě se objevily velmi podivné zápisy ohledně výsadkového plavidla Carson City, které údajně plní pouze rutinní úkoly.

8; Demagogie a panika. Na Ukrajině obvinili Rusko z podněcování vzpoury. Bývalý velitel ukrajinské námořní flotily viceadmirál Sergej Gajduk obvinil Moskvu z pokusu vyprovokovat lidové bouře na Ukrajině.

9; Mnohé se zdá být ve sféře fantazie. Jak aktivní exoskelet změní možnosti ruských vojáků? V Rusku proběhly testy prototypu aktivního exoskeletu vybaveného akumulátorem a elektromotorem.

10; Konflikt se rozhořívá… V Německu vymysleli, jak usadit USA. Už dávno nastal čas pro přehodnocení transatlantického partnerství: střízlivě, kriticky a dokonce sebekriticky.

11; V Rakousku vysvětlili vysokou popularitu Vladimira Putina na Západě. Vladimira Putina zbožňují jak v rakouské straně FPÖ, tak i v německé AfD nebo francouzské Národní frontě.

12; Majdan v Moldávii, tajné služby Ruska a nálady lidu. Na náměstí Velkého národního shromáždění v Kišiněvě se konala demonstrace pravicové opozice v čele s Nestasem a Sandu.

13; Užitečné sankce. V Rusku vymysleli, čím nahradit západní techniku. Tím, že vyrobili vlastní turbínu, Moskva jednoznačně odpovídá na zavedené sankce: Činí je neefektivními.

14; Frontman skupiny Pink Floyd připomněl světu, čím se mohou pochlubit Rusové. Nyní se Waters vrací s novou hořkou pilulkou pro Západ a připomíná všem, kdo zachránil svět před fašismem.

15; Z Donbasu do Kyjeva: Nový úkol karatelů. Ozbrojenci z nacionálních batalionů se pravidelně dostávají na seznamy padlých v důsledku diverzních výpadů v Donbasu.

16; Útok na vojenský ešelon v Zabajkalsku: Jeden mrtvý a tři zranění. Neznámí pachatelé se pokusili přepadnout vojenský ešelon v Zabajkalském kraji.

17; Trump a Merkelová učinili společné prohlášení ohledně Ukrajiny a syrského Idlíbu. Připomeňme, že syrská provincie Idlíb se prakticky nenachází pod kontrolou Damašku.

18; Pokud Rusko zastaví tranzit plynu, nebude mít Ukrajina peníze na armádu. Ztráty, které utrpí Ukrajina v případě odpojení ukrajinského plynovodu, dosáhnou více než 3% HDP.

19; Vraždil v Donbasu, aby bylo možné se s chlapci na ulicích líbat, přiznal se homosexuální ozbrojenec batalionu Donbass. Maxim Gorkij ve svém článku z roku 1934 napsal větu: Zlikvidujte homosexuály a fašismus vymizí.

20; Studenti v Rusku mohou získat vojenskou hodnost i bez služby v armádě. Studenti všech ruských civilních vysokých škol mohou získat vojenskou hodnost a odbornost, aniž by absolvovali službu v armádě.

21; Ruské plavidlo bylo zadrženo u břehů Jižní Koreje. Tanker Palladij domovským přístavem ve Vladivostoku byl zadržen jihokorejskou pobřežní stráží.

22; Putin věří v technologický skok v Rusku. Prezident také informoval, s kým by se za tímto účelem měli spojit vědci.

23; Moody´s: Nové sankce zesílí chronické problémy Ruska. Ačkoli poslední sankce proti Rusku nepříliš silně zapůsobí na ekonomiku země, následná omezení mohou být nebezpečnější.

24; Kyjev neodpovídá na návrhy na výměnu námořníků, říká ruský ombudsman. Ombudsman si myslí, že provést výměnu je třeba co nejdříve.

25; OSN chce zastavit útok vraždících robotů. V Ženevě probíhají rozhovory pod záštitou OSN o zákazu autonomních bojových systémů.

26; Armáda Doněcké republiky a skupina „Moskva-Donbas“ provedli společnou akci u Doněcka a Ilovajska. Video bylo poskytnuto tiskovou službou Správy Národní policie Doněcké republiky.

27; Jsou to neuvěřitelní šmejdi. Banda asi dvaceti výrostků vyděsila odpočívající obyvatele v centru Petrohradu. Kopanec do hlavy, zlomený nos, zlomená čelist, ukradený mobil, zničené auto, vytlučená výloha obchodu… Zranění podali kolem desítky oznámení na policii, ale podezřelí jsou na svobodě. Pachatelé jsou policii dobře známí, ale jde o to, že nikomu z útočníků nebylo osmnáct let.

28; Kurs rublu může do konce roku vzrůst na 65 až 66 za dolar. Informoval o tom hlavní ekonom banky VEB Andrej Klepač.

29; USA utratí 40 milionů dolarů, aby „zadrželi Rusko“. Jde o sumu vyčleněnou na modernizaci vojenské základny americké armády v Rumunsku.

30; Lavrov avizoval „pragmatickou odpověď“ na nové sankce USA. Ruský ministr zahraničí zdůraznil, že pokusy hovořit s Ruskem jazykem ultimát nemají šanci na úspěch.

31; Putin vystoupí s prohlášením ohledně důchodové reformy. Poznamenal, že pozorně sledoval diskusi ohledně zvýšení důchodového věku a udělal si svůj vlastní názor.

32; Nové sankce proti Rusku už nevydrželo ani Německo. Už všem je snad jasné, že „sankce“ nejsou zaváděny kvůli něčemu konkrétnímu, ale na principu Dumasovy postavy Porthose: „Peru se, protože se chci prát“.

33; Špinavá fontána s kousky asfaltu. V centru Kyjeva prasklo teplovodné potrubí. K mimořádné situaci došlo ve chvíli zkoušky systému v předvečer topné sezóny.

34; Vostok 2018. Rusko uskuteční vojenské cvičení – největší za 37 let. Více než tisíc letadel, téměř 300 tisíc vojáků, Tichomořská flotila,Severní flotila, výsadková vojska…

35; Byl určen zdroj emise jedovatých látek na Krymu. Připomeňme, že o mimořádné události na poloostrově tisk informoval už včera.

36; Facebook s omluvou obnovil stránku Anatolije Šaríje. Administrativa sociální sítě obnovila základní a ověřenou stránku známého ukrajinského mediálního experta Anatolije Šaríje.

37; Ukrajina vyhrožuje Rusku „nepříjemnými překvapeními“ na Valném shromáždění OSN. Rusko čeká několik velmi nepříjemných překvapení, slibuje stálý zástupce Ukrajiny při OSN Vladimir Jelčenko.

38; Síť Telegram vyšla vstříc FSB a je připravena odtajňovat údaje uživatelů. Jde o IP-adresy a telefonní čísla.

39; Námořní štít. Rusko rozvíjí u břehů Sýrie obrovskou skupinu bojových plavidel. Zastoupeny jsou všechny flotily kromě tichooceánské. Je to nejmohutnější uskupení od počátku syrské operace.

40; Kreml: Putin vystoupí s televizní výzvou k Rusům kvůli důchodové reformě. Prezident považuje za nutné sám za sebe vyložit podrobně a otevřeně svůj pohled na tento problém.

41; Národní banka Ukrajiny očekává další peníze od MMF a Evropy. Národní banka Ukrajiny čeká do konce roku na příchod financí do rezerv ve výši kolem pěti miliard dolarů.

42; Rusko se připravuje na rozsáhlé konflikty, komentují v NATO cvičení „Vostok 2018“. Přesně to zapadá do obrazu, který jsme viděli i dříve: rozhodnější Rusko, které významně posiluje svou vojenskou přítomnost.

43; Migrant s lopatou zachránil u Moskvy dívenku z tlamy rotvajlera. Migrant původem z Tádžikistánu odehnal agresivního psa a dítěti poskytl první pomoc.

44; Voják ukrajinské armády byl objeven oběšený v Nikolajevě. Pokračuje vyšetřování, praví se ve zprávě 79. útočné výsadkové brigády ukrajinské armády.

45; Dělostřelectvo Armády Doněcké republiky je připraveno zasáhnout palbou proti nepříteli. Na polygonech v Doněcké republice pravidelně probíhají cvičení, v jejichž průběhu se nacvičuje celý komplex nutných návyků.

46; Zastavit USA. Admirál komentoval navyšování sil ruského vojenského námořnictva u břehů Sýrie. Navyšování sil ruského vojenského námořnictva ve Středozemním moři má odvrátit možný raketový útok USA a NATO.

47; Podivný koníček Petra Porošenka. Ukrajinský prezident má úchylnou zálibu ve slavnostním otevírání úplně čehokoli – mostů, škol, okresních silniček, jednotlivých provozů v cementárně, ale také dopravních značek, veřejných záchodů apod.

48; Ukrajinská armáda má v úmyslu zmařit „školní příměří“. Dnes okupanti už ostřelovali školní hřiště v obci Golmovskij.

49; Porošenko zahájil proceduru vypovězení smlouvy o přátelství s Ruskem. Ukrajina je po právní stránce připravena na vypovězení Smlouvy o spolupráci a partnerství s Ruskou federací. Smlouva ale obsahuje i článek o nenarušitelnosti stávajících hranic…

50; Grojsman informoval, kdy se státní dluh Ukrajiny sníží na přijatelnou úroveň. Vyzval obyvatelstvo, aby bylo moudré a nevěřilo slovům populistů o tom, že zlepšit tuto situaci je možné už dnes. Předseda ukrajinské vlády mluvil o desetiletém období.

51; Evropský soud pro lidská práva přiřkl kompenzaci 5 tisíc euro ruskému bloggerovi-extremistovi Savvovi Těrenťjevovi odsouzenému v roce 2008 za podněcování sociální nenávisti na internetu. Rozhodnutí Evropského soudu bylo zveřejněno na jeho stránkách s odůvodněním, že každý má právo svobodně vyjadřovat svůj názor. V únoru 2007 Těrenťjev napsal, že policisty je třeba upalovat na náměstích v pecích jako v Osvětimi.

52; USA projednávají s Ruskem odvrácení pravděpodobného použití chemických zbraní v Sýrii, tvrdí Pentagon. Syrské úřady kategoricky odmítají obvinění ze strany USA z používání chemických zbraní.

53; V Doněcké republice raketa ukrajinské armády zničila nákladní automobil BelAZ. Jeden mrtvý. Na automobil byla odpálena protitanková řízená raketa.

54; Opilý Polák zbil Ukrajince kvůli jejich národnosti. V polském městě Łęknica se opilý Polák v zařízení veřejného stravování vrhl na Ukrajince pěstmi.

55; Putin zbavil funkce 15 generálů. Příslušný výnos byl zveřejněn na oficiální, internetovém portálu právních informací.

56; Proč touží Ukrajina zrušit Smlouvu o přátelství s Ruskem? Potřebují ještě realističtěji hrát roli oběti údajné ruské agrese, což by jim mělo pomoci k získání nevratných půjček od Západu.

57; Peskov oznámil čas Putinovy výzvy ohledně důchodové reformy. Televizní výzva bude živě odvysílána 29. srpna.

58; Porouchaný robot. Britové se vysmáli premiérce za neohrabaný tanec. Politička se v současné době nachází na třídenní návštěvě Jihoafrické republiky.

59; tajné služby NATO připravují ozbrojence na „konec světa“ v Sýrii. Jde o skupinu pracovníků anglické soukromé armády „Oliva“, která je řízena britskými tajnými službami.

60; Ve Státní dumě odpověděli na výhrůžky Kyjeva, že přichystají Rusku nepříjemná překvapení v OSN: Ano, jsme si vědomi toho, že během zasedání Valného shromáždění jsou možné provokace ze strany ukrajinské delegace, které budou iniciovány Spojenými státy.

61; Hodně se mu toho nepovedlo. Kdo přepadl vojenský ešelon v Zabajkalsku? Přidal se ke špatné společnosti, zanechal studia, nikde nepracoval… Takto charakterizovali obyvatelé Petrovska Zabajkalského pachatele útoku Antona Ždanova.

62; USA mají v úmyslu vytvořit v Sýrii bezletovou zónu. Washington buduje vojenskou infrastrukturu, která mu umožní vytvořit bezletovou zónu na severu Sýrie.

63; NATO vyzvalo vojenské síly u břehů Sýrie ke zdrženlivosti. Připomeňme, že navyšování sil ruského vojenského námořnictva ve Středozemním moři má odvrátit možný raketový úder USA a NATO.

64; Pentagon zveřejnil podmínky pro stažení amerických vojsk ze Sýrie. V dubnu prezident USA Donald Trump znovu prohlásil, že by chtěl stáhnout americké vojáky ze Sýrie.

65; Medveděv uskutečnil první setkání po svém „zmizení“. Zveřejněné záběry s premiérem byly první po dlouhé nepřítomnosti v důsledku utrpěného sportovního zranění.

66; Ukrajina bude už brzy informovat o vypovězení Smlouvy o přátelství, říká Klimkin. Ministr zahraničí prohlásil, že do 30. září Ukrajina oficiálně uvědomí Rusko o svém záměru ukončit platnost smlouvy o přátelství.

67; Turecko odpovědělo na výzvu USA, aby se zřeklo nákupu ruských S-400. Šéf Pentagonu James Mattis prohlásil, že USA nedoporučují Turecku nákup S-400. Turecký ministr zahraničí prohlásil, že USA musí pochopit, že Turecko je povinno hájit svůj vzdušný prostor. Navíc USA nejsou schopny garantovat ani dodávku komplexů Patriot, navíc odmítají dodat už zaplacené stíhačky F-35. Vyzval také americkou stranu, aby se vyvarovala jazyka výhrůžek, pokud si v Bílém domě přejí vyřešit diplomatickou krizi ve vzájemných vztazích.

68; Ukrajina posílí svou vojenskou přítomnost v Azovském moři. Ukrajina v nejbližší době hodlá posílit vojenskou skupinu v azovské oblasti.

Zdroj: http://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?