Přehled zpráv – RusVesna 4.8.2018 až pondělí, 6.8.2018

rossiyskaya_voennaya_policiya1; Rusko přinese na Golanské výšiny klid, píší evropská média. Na Golanských výšinách je rozmisťována ruská vojenská policie.

2; Deutsche Welle vydala varovný materiál o vojensko-patriotické výchově v Rusku. V Rusku prý armáda vymývá dětem mozky a vštěpuje jim nenávist.

3; Pomalu, ale jistě. Arménie bere kurs na NATO. Jak se předpokládalo, nové vedení v Arménii se postupně vzdaluje Rusku.

4; Ukrajinská státní pokladna je prázdná. Situace je čím dál varovnější. Vést válku v Donbasu za své peníze už Kyjev nedokáže.

5; Evropské měně je dvacet let. Cesta od nadšení ke kocovině. První desetiletí fungování měny bylo pro Evropu svátkem, v druhém přišla kocovina.

6; Jak Rusko a Čína mohou zlikvidovat americké letectvo. Jediná varianta, jak se vyhnout problému je vytlačit americké letectvo za hranice doletu.

7; Proč musí Chodorkovskij na sebe vzít vinu za smrt novinářů v Africe. Středoafrická republika zůstává jedním z nejnebezpečnějších bodů ve světě. Probíhá tam doslova válka všech proti všem.

8; Švédský lékař dostal zákaz činnosti, když prozradil neočekávanou pravdu o migrantech. 80% migrantů zapsaných jako děti bylo dospělých.

9; Vyostření v Kosovu. Srbové a albánští ozbrojenci se připravují na konflikt. Prezident Srbska svolal mimořádné zasedání Rady národní bezpečnosti v souvislosti se situací v Kosovu.

10; Neobvyklý výsledek sankcí USA proti obrannému průmyslu Ruska. V souvislosti s tím, jak senátoři USA projednávají zaveden nejtvrdších sankcí vůči Ruské federaci, vyvstává otázka, co s těmi starými.

11; Krásný nový svět, ve kterém chceme a budeme žít. Strach z globálního konfliktu za účasti jaderných mocností není výsadou ruské společnosti. Narůstá po celém světě. V Evropě dokonce více než v Rusku nebo USA.

12; Boje v Donbasu: Karatelé mění taktiku a bojují mezi sebou. Západní instruktoři učí ozbrojence taktické a palebné přípravě kvůli ozbrojeným provokacím ze strany ukrajinské armády.

13; Důležité vítězství ruské diplomacie na japonské frontě. Rusko přesvědčilo Japonsko, aby vytvořilo skupinu expertů pro otázku protiraketové obrany USA v Asijsko.Tichomořském regionu.

14; Všechno se změnilo. V Rostovské oblasti zažalovala matka lékaře za to, že syna nepustili do armády. Šestnáctiletého Vadima, který toužil po kariéře vojáka, lékaři léčili jen na papíře.

15; Vrtulník Mi-8 havaroval v Krasnojarském kraji. Zahynulo 18 lidí. Při dopadu na zem explodovaly obě palivové nádrže.

16; Situace v ukrajinské armádě je tristní, říká bývalý ministr obrany Ukrajiny. Gricenko informoval o příšerném materiálně-technickém zabezpečení vojsk, absenci kvalifikovaných kádrů a o korupci.

17; Žena na Ukrajině chtěla prodat tříletého syna do pracovního otroctví za 2,5 tisíce dolarů.

18; Německým médiím se ztratila Merkelová. Naposledy kancléřku viděli minulý týden ve společnosti jejího muže Joachima Sauera.

19; V září všechno začne. Situace je děsivá, říká ukrajinský vojenský expert. Kreml bude aktivně destabilizovat situaci zvláště na jihu – v Chersonu, Berďansku a Mariupolu.

20; Ruské ministerstvo zahraničí informovalo o 54 sankčních záchvatech USA. Dokonce i američtí politici trpcí hlubokou rusofobií začali přiznávat, že pokusy tímto způsobem tlačit na Rusko nefungují.

21; Kazachstán získal od Ruska přístup k vojenskému signálu GLONASS. Vysoce přesný signál GLONASS se využívá pro vojenské cíle včetně navádění zbraní.

22; Extrémní vedra zastavila dva reaktory jaderné elektrárny ve Francii. V Německu bylo několik jaderných elektráren donuceno snížit zatížení.

23; Zvýšení cen plynu povede k bankrotu na Ukrajině, říká poslanec Nejvyšší rady. Můžeme čekat velmi nebezpečnou situaci už na podzim, která se promítne do ořezání podstatných výdajů státního rozpočtu.

24; Liberalizace se ukázala jako chyba. Rakouské úřady zakáží marihuanu. Takřka čtvrtina Rakušanů během svého života užívá marihuanu.

25; U Chersonu opilý vojenský komisař zabil svým autem mladý manželský pár. Po manželích zůstaly dvě nezletilé děti.

26; Nesprávný odhad a nevysvětlitelný postup posádky. Byly zveřejněny podrobnosti z havárie Mi-8 v Krasnojarském kraji. Připomeňme, že v důsledku pádu vrtulníku 4. srpna ráno zahynulo 18 lidí, kteří se nacházeli na palubě.

27; Ukrajinská armáda zahájila mimořádnou rotaci vojáků v okolí Doněcka. Nepřátel zvýšil intenzitu ostřelování podél linie dotyku.

28; USA zahánějí Írán do Izolace. Proč je to nebezpečné? Úkolem Američanů je zabránit Teheránu v prodeji ropy a zlikvidovat režim ajatolláhů.

29; Odražení útoku nepřátele a přechod do protiútoku. Byly zveřejněny záběry z Doněcké republiky. Ukrajinská armáda nezanechává pokusů destabilizovat situaci na linii dotyku v Donbasu.

30; Experti varují: Zrušení hotovosti je nebezpečné pro spotřebitele. Stále více žijeme ve skleněném domě. Prakticky každý náš krok se zaznamenává nebo je sledován.

31; Soud na Ukrajině potrestal muže, kterého přivázali ke sloupu s tabulkou „Jsem pro Rusko“. Podle rozhodnutí soudu kromě 50 hodin veřejně prospěšných prací musí „narušitel“ zaplatit soudní výlohy ve výši 352 hřiven.

32; Turecko zmrazí účty amerických ministrů, říká Erdogan. Je to odvetné opatření Ankary na sankce ze strany USA proti tureckým ministrům.

33; V Petrohradě policie velmi sametově honila příliš zpolitizované homosexuály. Nejvýraznější homosexuály pracovníci ministerstva vnitra dokonce nesli na rukou.

34; Starobylí Ukrové jsou prarodiči všech Slovanů. Šokující historie Ukrajiny. Vědecko-historický traktát „Ukrajinský národ“ je skutečným klenotem.

35; Garik Sukačov: Krym je náš (ruský), protože jsme (my Rusové) za něj tři sta let bojovali. Muzikant také prohlásil, že města na Krymu byla vždy ruská.

36; Skutečný Putin už zemřel. Rusku dnes vládne jeho dvojník, píší ukrajinská média. Ukrajinská média vytvořila další rekord v žurnalistické ubohosti.

37; Poklonskaja připravila „závažné dokumenty o korupci poslanců Státní dumy. Politička si nemyslí, že zasedání její parlamentní komise bylo zmařeno kvůli jejímu vztahu k penzijní reformě.

38; Sloužím Rusku! Hollywoodská hvězda Steven Seagal dostal důležitý post na ruském ministerstvu zahraničí. Informují o tom oficiální zástupci ruského ministerstva zahraničí.

39; Konec Evropy: Na Přehlídku homosexuálů (Gay parade) museli jít povinně vojáci, policisté a pracovníci ministerstva zahraničí. V sobotu ve Stockholmu proběhl tradiční pochod homosexuálů, na kterém by nebylo mnoho divného, kdyby se do toho nevložily státní instituce…

40; Od Klička odešla manželka. Hollywoodská herečka Hayden Pannettiere se rozešla s ukrajinským boxerem Vladimirem Kličkem.

41; Jak bylo organizováno „sebeupálení“ krymského Tatara u budovy krymské administrativy? Skutečný krymský Tatar podrobně rozebírá zaranžovaný provokační fejk.

42; Po Křížovém průvodu u starouška Filareta se Porošenko už týden neobjevil na svém pracovišti. Ohledně toho, kde se nyní nachází Porošenko, existuje u ukrajinských médií několik verzí.

43; Ukrajina chce získat peníze od Ruska za Krym a Donbas. Oznámil to ukrajinský ministr Vladimir Omeljan.

44; Steven Seagal komentoval své jmenování na ministerstvu zahraničí Ruské federace. Nedávno se psalo, že bude zaujímat veřejnou politickou funkci. Vždycky jsem se snažil přispět ke zlepšení rusko-amerických vztahů.

45; Ruský velvyslanec ve Velké Británii informoval o zničení důkazů v případu Skripalových. Velvyslanec Ruska v Londýně prohlásil, že během vyšetřování incidentu v Salisbury se likvidují prakticky všechny důkazy.

46; Ukrajině hrozí epidemie tuberkulózy. Příslušníci ATO roznášejí nákazu, úřady tají statistiky. Má se za to, že až třetina obyvatelstva Země je infikována Kochovou bakterií (Mycobacterium tuberculosis) a každou vteřinu dochází k nakažení dalšího člověka.

47; Vystrašit, ohlušit a zbavit ho elektřiny. Jak zvítězit nad nepřítelem, aniž by bylo nutné zabíjet? O stávajících a budoucích technologiích zbraní, které vyřadí člověka, ale nezpůsobí mu nevratné fyzické poškození.

48; Za co dostávají Ukrajinci v Evropě drakonické tresty odnětí svobody? Ukrajinci objevili nové bílé místo na pracovním trhu v Evropě. Je to velmi ziskové, ale hrozí za to extrémní tresty: Přeprava nelegálních přistěhovalců.

49; Putin zastavil útok ukrajinské armády v Donbasu. Informoval o tom spisovatel a poradce šéfa Doněcké republiky Zachar Prilepin. Útok byl zastaven tím, že Putin jednoznačně odpověděl v přímém přenosu na otázku, co bude Dělat Rusko, pokud ukrajinský útok začne během fotbalového šampionátu.

50; Nekontrolovatelné kácení lesů na Ukrajině se dostalo na seznam planetárních hrozeb. Britská ekologická organizace se zabývala výzkumem nelegálního kácení a vývozu kulatiny z Ukrajiny do Evropy.

51; V albánském městě Kučova nesoucím kdysi Stalinovo jméno, se objeví letecká základna NATO. Samotná výstavba bude zahájena ještě letos.

52; Srbská vojska byla uvedena do bojové pohotovosti. Prezident obvinil zahraniční tajné služby z kosovské krize. Srbská vojska byla uvedena do zvýšené bojové pohotovosti v souvislosti s konfliktem kolem Kosova.

53; Nová referenda v Doněcké a Luganské republice. Budou nebo nebudou? Západ zpochybňuje konání i výsledky referend z roku 2014, ale přesto se bojí uspořádání a výsledků navrhovaného opakovaného referenda, protože ví, že by dopadlo stejně. Západ si osobuje právo rozhodovat o tom, který národ má a který nemá právo na sebeurčení.

54; Tálibové osvobozují Afghánistán od Islámského státu. Podporuje to Rusko? Afghánskému hnutí Tálibán se podařilo očistit od Islámského státu oblast Darzáb.

55; V ukrajinské nejvyšší radě informovali, na čem závisí status Donbasu. Zákon o zvláštním statusu Donbasu byl schválen už v říjnu 2014. Prodloužení platnosti zákona závisí na postoji mezinárodních partnerů, prohlásil předseda Nejvyšší rady Andrej Parubij.

56; Podivné sbližování USA a Kazachstánu. Partnerství a plány na svržení moci. Není pro nikoho tajemstvím, že se USA už mnohokrát vměšovaly do vnitřních věcí suverénních zemí.

57; Porošenko hraje vabank. Tento podzim čeká Ukrajinu bankrot a nová lidská jatka. Už letos na podzim se čeká na Ukrajině „deset ran egyptských“.

58; Čínská armáda podpoří Asada v Sýrii, píší média. Vojenskou operaci proti džihádistům zahájí vedle Ruska a Íránu také Čína.

59; V Lotyšsku přiznali „národní tragédii“. Lotyšský lid nelze považovat za šťastný, protože se pod tímto termínem skrývá důstojný život člověka. A v Lotyšsku zuří ekonomická a demografická krize. V zemi se nacházejí cizí vojska, podvádí se s pojmy „svoboda a nezávislost“, bohatství země bylo rozkradeno v procesu privatizace, zemi ovládá kriminálně-oligarchická vláda, země ekonomicky zaostává, prožívá demografickou krizi, rozpadá se systém vzdělávání, vědy a zdravotnictví, propagují se sexuální úchylky a homosexualismus…

60; Na Ukrajině informovali o paradoxním efektu protiruských sankcí. Proti velkému Rusku sankce prostě nefungují. Naopak přiměly zemi k rozvoji vlastního průmyslu, který zastoupí zbytečné dovozy.

61; USA se vrhne na výrobu ledoborců, aby čelily arktické převaze Ruska. Pobřežní ochrana USA má pouze dva ledoborce, zatímco Rusko 45.

62; Byl spáchán pokus o atentát na venezuelského prezidenta pomocí dronů nesoucích výbušninu.

63; V USA se ve státě Oklahoma zřítilo letadlo. Všech šest osob na palubě zahynulo. Záchranáři viděli oběti uvnitř letadla, ale nemohli se k nim přiblížit kvůli požáru.

64; USA nejsou schopny udržet dohody v tajnosti, říká ruské ministerstvo obrany. Příslušníci ruské armády potvrdili, že šéf generálního štábu Ruské federace skutečně zaslal dopis svému kolegovi z USA v tajném režimu.

65; Ukrajinská fotbalová hvězda strávila dovolenou na Krymu. Bývalý fotbalista ukrajinského národního mužstva a doněckého Šachťoru Vjačeslav Ševčuk byl spatřen na jedné z pláží Jalty.

66; Na Ukrajině „dekomunizovali“ Žigulevské pivo. Ukrajinské uvědomělé pivovary rozhodly, že „žiguli“ je něco ruského a komunistického, a pivo přejmenovali na „Vídeňské“.

67; Bitva o zrno. V Doněcké republice odminovávají pole hektar po hektaru. Úroda v Donbasu se doslova musí vybojovat.

68; Francouzský soud může na žádost velvyslance Ukrajiny uzavřít zastoupení Doněcké republiky. Rozhodnutí bude vyneseno 6. srpna.

69; Tři vojáci NATO (pravděpodobně z České republiky) zahynuli v Afghánistánu. Americké velení operace Rozhodná podpora potvrzuje ztráty.

70; Válka nám pomáhá. Církevní odpadlík Filaret považuje konflikt v Donbasu za užitečný. Pomáhá nám samotný Bůh. Jak? Dopustil tuto válku, prohlašuje lžipatriarcha ukrajinské pravoslavné církve.

71; Zachar Prilepin: Čas na Ukrajině pracuje pro nás. Spisovatel Zachar Prilepin se vyjádřil k cestovnímu ruchu na Ukrajině a k celoukrajinským tendencím, které jsou krajně nepříjemné pro kyjevský režim.

72; Kyjev: Rusko využívá vojenské námořnictvo a nepouští lodě do naších přístavů. Přicházíme o stovky milionů hřiven. Ministr infrastruktury tvrdí, že počet lodí, které připluly do přístavů v Mariupolu a Berďansku, se snížil o 10%.

73; Na Dněpru opilý kapitán člunu naboural do plovoucí restaurace.

74; Na Donbas budou dodány pušky od Islámského státu. Rozvědka Doněcké republiky využila svého „krtka“ v SBU. V nejbližší době dodá kanadská společnost North-Eastern Arms na Ukrajinu automatické pušky NEA-15.

75; V Kyjevě muž šavlí rozsekl hlavu kolemjdoucímu. Dnes za bílého dne v historickém centru Kyjeva muž napadl šavlí kolemjdoucího a zranil ho na hlav a rameni.

76; Už je známa národnost obětí teroristického útoku na vojáky v Afghánistánu. Šlo o tři vojáky z České republiky. Potvrdila to zástupkyně českého ministerstva obrany Jana Zechmeisterová.

77; Moskva zavádí odvetný zákaz na zboží z USA. Jde o odvetné opatření Ruska na již dříve uvalená cla ze strany USA na ocel a hliník.

78; V Alpách havaroval německý Junckers z dob 2. světové války. Bylo dvacet obětí na životech. Tento bombardér byl sběratelský kousek vyrobený v roce 1939.

79; Honili ukrajinské vojáky na motocyklech a likvidovali jejich techniku v Izvarinském kotli. Byl zveřejněn článek o to, jak před čtyřmi lety končila společná operace Domobrany Doněcké a Luganské republiky na likvidaci Izvarinského kotle.

80; Na Kyjevem okupované části Luganské republiky byl zabit voják. Ke zločinu došlo za okolností typických pro ukrajinskou armádu.

81; Na Západní Ukrajině byl objeven kontejner s radioaktivní látkou. Nález byl předán pro dočasné uložení do Chmelnické jaderné elektrárny.

82; Státní department USA si pozval pověřence pro záležitosti Ruska k podání vysvětlení. USA předtím požadovaly od Ruska ukončit vměšování do vnitřních záležitostí země.

83; Byl vyhlášen lov na Ukrajince – autory proruských komentářů na facebooku. Ukrajinské státní zaměstnance, kteří zanechávají proruské komentáře v sociálních sítích, je třeba přinejmenším vyhodit z práce.

84; Na internetu uživatelé podpořili vyjádření muzikanta Sukačova ohledně Krymu. Tři sta let o něj Rusové bojovali a všechna krymská města byla vždy ruská.

85; Vytlačí Ukrajina Rusko ze zbrojního trhu pomocí obrněného transportéru BTR-60? Uvede Ukrajina v dohledné době do provozu BTR-152 a BTR-40?

86; V soutěží „Inženýrský vzorec“ zvítězilo Rusko. Soutěže se zúčastnila mužstva z Ruska, Běloruska, Srbska, Číny a Pákistánu.

87; Atentát na prezidenta Venezuely: Vykonavatelé, drony a zahraniční stopa. K odpovědnosti za sobotní pokus na Madura se přihlásila ilegální skupina „Flaneloví vojáci“.

88; Americká média jsou nemocná a snaží se vyvolat Třetí světovou válku, říká Trump. Prezident Turm znovu tvrdě zkritizoval americké sdělovací prostředky.

89; Nacionalistka Larisa Nicoj opět panikaří: Ukrajinci kupují ruské televizory!

90; Komentátorům ukrajinské televizní stanice během zápasu ukradli mikrofony. Ke krádeži došlo přímo na komentátorské tribuně.

91; Ukradl ho Putin! Ukrajinci spekulují kolem Porošenkova zmizení. Nepřítomnost Porošenka na pracovišti vyvolává spekulace.

92; Do Lvovské oblasti přišla zima. Ve Lvovské oblasti v neděli 5. srpna došlo k plošnému krupobití. Kroupy pokryly volné plochy jako sníh.

93; Kyjev a Sumy jsou oblasti s největším výskytem případů týrání zvířat. Za první pololetí 2018 bylo na Ukrajině zaregistrováno 154 trestních případů týrání zvířat.

94; Kadyrov vyzval k začištění Idlíbu od teroristů podle čečenské zkušenosti. Syrská armáda za podpory Vojenského letectva Ruské federace v poslední době dosáhla významných úspěchů.

95; Sny vnuka významného banderovce. Jak Habsburk nahradí gubernátora Moskala. Západoukrajinský veřejný činitel prohlásil, že na místě nynější Západní Ukrajiny (sedm oblastí) musí vzniknout nový státní útvar.

96; Jaderná noční můra Hirošimy a Nagasaki. Dodnes se vedou spory, zdali bylo oprávněné použití ničivé zbraně proti civilistům, když Japonsko beztak stálo před kapitulací.

97; Ukrajina jako model budoucích temných věků. Je Ukrajina předzvěstí a modelem budoucích temných věků lidské civilizace?

98; Kdo jsou nemajetní Rusové? V nejbližších šesti letech stojí před Ruskem úkol snížit počet chudých na polovinu.

99; Ukrajina a církevní spor. Z čeho bude poslepována „jednotná ukrajinská církev“?

100; Kdo touží po Madurově smrti? Na prezidenta Venezuely byl spáchán pokus o atentát pomocí dronů s výbušninou. Kdo za tím stojí?

101; Kurdové jsou připraveni vyslat oddíly na pomoc syrské armádě. Velitel kurdských ozbrojených formací YPG učinil prohlášení.

102; Ukrajina stojí na prahu velké občanské náboženské války. A v čele nového útoku na pravoslaví stojí tentokrát sami pravoslavní.

103; Ubohost v přiléhavém tričku a baseballové čepici. Kdo byl a je Oleg Ljaško? Dokonce i mezi poslanci Nejvyšší rady a vrcholnými představiteli euromajdanovského režimu si tím nejsou jisti.

104; Porošenko připravuje „sekeru“L pro úder na své nepřátele. Na politické mapě nečekaně vznikla další strana „Demokratická sekera“.

105; To jsou určité ruské kosmické síly! Došlo k mohutnému výbuchu u letecké základny USA, který vylekal vojáky a málem vyvolal jadernou apokalypsu. Píše o tom populární britský list Daily Mail.

106; Řítíme se vstříc nevídané geopolitické katastrofě 21. století. Jakákoli velká mocnost, pokud není schopna včas a moudře reagovat na proud nesmlouvavého času, je odsouzena k historickému krachu.

107; Američtí výrostci se budou „vměšovat“ do voleb. Demokratická strana USA organizuje soutěž pro teenagery, ve které budou mít za úkol prolomit systém voleb v USA.

108; Před rokem zahynula Irina Berežnaja. Včera to byl rok ode dne tragické smrti ukrajinské političky a ochránkyně lidských práv Iriny Berežné, která zahynula v Itálii při dopravní nehodě.

109; Postapokalypsa: Strašlivá radiace a jaderná výheň. Pravděpodobnost jaderné války je tu vždy. V SSSR tuto skutečnost vnímali dost dobře a kvalitně připravovali obyvatelstvo na tuto alternativu. Dnešní pokusy v Rusku organizovat civilní obranu připomíná spíš bojovou fantasy.

110; V Číně došlo k úspěšnému testu nadzvukového dronu. Informuje o tom Čínská akademie aerokosmické aerodynamiky.

111; Oděští nacisté zaútočili na duchovního Moskevského patriarchátu. Informuje o tom tisková služba místní eparchie.

112; Armata má tajnou zbraň, píše National Interest. Tajnou zbraní Tanku T-14 Armata je komplex aktivní ochrany Afganit.

113; Navrhujeme zvýšení plateb Rusů za komunální služby kvůli růstu DPH. Ministerstvo pro hospodářský rozvoj navrhuje zohlednit růst DPH v cenách energií pro obyvatelstvo.

114; Američan zadržený na Čukotce byl poslán na rehabilitaci. Ruští pohraničníci zadrželi občana USA, který doplul k čukotským břehům na malé lodi.

115; Bude Trumpova nová limuzína bude delší než Putinův Aurus? Jezdit bývalým Obamovým služebním autem už Trump nebude muset dlouho. Ale o novém autě toho není mnoho známo.

116; Kriminální války v USA. V Chicagu byly za jediný den zabity nebo zraněny desítky lidí. Šéf městské policie přiznal, že Chicago prožilo večer násilí.

117; Bývalý šéf FIFA Blatter informoval o machinacích při volbě pořadatele mistrovství světa ve fotbale. Materiál se týká pořadatelství Kataru. Dvaaosmdesátiletý Joseph Blatter vedl organizaci od roku 1998 do roku 2015.

118; Děsivé zemětřesení v Indonésii. Stovky mrtvých a zraněných. Počet obětí může ještě vzrůst, protože se záchranářům se zatím nepodařilo dostat do špatně přístupných oblastí.

119; Čtyři miliardy euro za rok. Německá média píší o neuvěřitelných objemech korupce na ukrajinských celnicích. Je to více než desetina příjmů rozpočtu a dvakrát více než suma, kterou chce Ukrajina získat od MMF.

120; Všude kolem jsou nepřátelé. Proč se Lukašenko odvrací od Ruska? Lukašenko se vždy vyznačoval nezávislou povahou, ale v poslední době množství výhrad vůči Rusku vzrostlo.

121; Ukrajinský ministr slibuje, že přeruší veškeré železniční spojení s Ruskem. Jde skutečně o kompletní přerušení veškeré železniční dopravy.

122; Rusko přežije jakékoli sankce USA, říká expert Moody´s. Ekonomika Ruska je schopna vydržet dokonce i málo pravděpodobný scénář rozšíření sankcí na státní dluh, myslí si v agentuře.

123; Přežilo jich jen 25%. Jak Japonsko vrhlo 400 tisíc žen do vojenských veřejných domů. Korejka Kim Hak Sun veřejně dosvědčila, že byla jednou z obětí tohoto masového zločinu.

124; Je to útok na Saúdskou Arábii. Království se rozhádalo s Kanadou. Mezi Ottawou a Rijádem se rozhořel diplomatický skandál, který vyprovokoval kanadská ministryně zahraničí. Kanadská ministryně zahraničí vyzvala Rijád k propuštění zadržovaných veřejných aktivistů. Saúdská Arábie odvolala svého velvyslance z Ottawy, prohlásila kanadského velvyslance za nežádoucí osobu a zmrazí veškeré nové obchodní a investiční transakce s Kanadou.

125; Timošenková se chystá získat Krym a Donbas zpět. Vůdkyně Baťkivščiny mimoděk připustila, že je to pro ukrajinskou armádu složitý úkol.

126; V Donbasu voják ukrajinské armády zastřelil seržanta ze samopalu. K vraždě došlo v důsledku konfliktu, který vznikl mezi ukrajinskými vojáky.

127; Benzín v Rusku pokračuje ve zlevňování. Průměrná cena benzínu se v Rusku za poslední týden opět snížila.

128; Vůbec to s námi neprojednával! Ukrajinské ministerstvo zahraničí se zlobí kvůli Putinově cestě na Krym. 4. srpna prezident Ruské federace navštívil zahájení festivalu „Opera v Chersonesu“, který se koná na ruském Krymu.

129; Ve Státní dumě zhodnotili plány Ukrajiny na přerušení veškerého železničního spojení s Ruskem. Šéf výboru pro záležitosti SNS poznamenal, že myšlenky na přerušení železničního spojení nebo zavedení víz by negativně dopadlo především na řadové občany.

130; V ukrajinské armádě začala epidemie záškrtu. Intenzita ostřelování ze strany ukrajinské armády podél linie dotyku se zvýšila.

131; Nikdy jsem nic podobného neviděl. V USA byly děti jako rukojmí mořeny hladem v poušti ve státě New Mexico. Dva ozbrojení muži drželi jako rukojmí 11 dětí uprostřed pouště.

132; Komická speciální operace v Dněpropetrovsku. Účastník ATO se pohádal se svým přítelem, vrazil mu do ruky granát, vytáhl pojistku a dal se na útěk.

133; V parku v Oděse ukradli během jediné noci sto laviček, které byly instalovány ten večer. Podobná situace se odehrává i s rozkrádáním kanálových mřížek.

134; Grojsman přesvědčuje Ukrajince, aby se vzdali plynu. Premiér poznamenal, že se navzdory slibům a halasným projektům nepodařilo dosáhnout soběstačnosti.

135; U letiště v italské Bologni došlo k silnému výbuchu. Očití svědkové publikují fotografie a videa z místa události.

136; Neměli sebemenší šanci. Jsou to čtyři roky od okamžiku smrti Andreje Stěnina v Donbasu. Za oficiální datum smrti fotografa se považuje 6. srpen 2014. Ale tehdy před čtyřmi roky ještě věřili, že se vrátí.

137; Místo Vídeňské opery skončili u čištění záchodů. Ukrajina se stala hlavním dodavatelem otrocké pracovní síly pro Polsko. Popis problémů, děsivých podmínek pro život a práci Ukrajinců v Polsku se v médiích množí, což ale neodrazuje další zájemce o práci v Evropě.

138; Azovské moře se stane ruským. A pak i Oděsa, říká britský plukovník. Dalším objektem blokády a další okupace bude podle britského experta teritorium mezi Krymem a Rumunskem.

139; V Oděské oblasti policista zbil člověka, který jej označil za „fízla“. Policista opakovaně udeřil muže a poté i svědka, který událost zaznamenával na kameru.

140; Kyjevští nacisté donutili Slovince, aby se svlékl. Kyjevští nacisté přinutili občana Slovinska, aby si v metru svlékl tričko s emblémy Sovětského svazu.

141; Konečně ho našli! Porošenko byl objeven v kyjevské restauraci.

142; Na Ukrajině údajně uschlo 140 tisíc hektarů lesa. Otvírá se obrovský prostor pro korupci. Papírově uschlé stromy se mávnutím kouzelného proutku mění na kvalitní kulatinu dodávanou do Evropy.

143; Zhruba 70 obětí, desítky shořelých automobilů. Byly zveřejněny podrobnosti ze strašlivého výbuchu v Itálii u boloňského letiště.

144; Obránce sovětských pomníků ve Lvově byl nalezen mrtev. Organizace vedená zavražděným obnovovala hroby vojáků Sovětské armády a starala se o památník Truchlící Vlast-matka a řadu dalších.

145; Je lepší být Rus: Stoupenci Donalda Trumpa si oblékli šokující trička. V amerických médiích a sociálních sítích to vyvolalo pozdvižení.

146; V USA byli uneseni čtyři Rusové. Byli zadrženi pracovníky FBI.

147; V Idlíbu hoří pneumatiky, začaly vzpoury. Ozbrojenci provádějí zatýkání. V provinciích Idlíb, Hamá a Aleppo začínají bojové srážky mezi islamisty a stoupenci usmíření s Damaškem.

148; Dárečky z fronty? Kousíček ATO se objevil i v nákladním vlaku ze Záporožské oblasti. Vagón s dárečkem v podobě bedny s granáty byl objeven ve vlaku převážejícím kaolin.

149; Připravuje se vyhoštění. Řecký velvyslanec byl předvolán na ruské ministerstvo zahraničí. Dnes řeckého velvyslance v Moskvě Andrease Friganase předvolal na ruské ministerstvo zahraničí.

150; Vojáci americké armády mají zakázáno používat aplikace s geolokací. Zákaz, který vstupuje v platnost okamžitě. Se týká jak služebních, tak i soukromých elektronických zařízení.

151; Ukrajina se dohodla na společné výrobě letadel s USA a Českou republikou. Dohoda předpokládá také přípravu personálu a pilotů podle platných programů NATO.

152; Jsou to ruští špióni! V aplikaci pro seznamku našli u britské pilotky tajemství stíhačky F-35. Dnes o tom píší všechna britská média.

153; Láska lidu: Pomník UPA znovu polili „krví“. Informoval o tom vůdce místní neonacistické organizace.

154; Ukrajinská armáda opět zahájila palbu na Doněck. Hoří domy. Ukrajinští okupanti zahájili palbu na Staromichajlovku v Kirovském obvodě města.

155; Ruský školák si odváží zlato z mezinárodní olympiády v zeměpisu. Ruskému týmu poblahopřála ministryně školství Ruské federace Olga Vasiljeva.

156; Dortem do obličeje. Švédský král si vymyslel, jak rozveselit Putina. V roce 2001 se král Švédska Carl XVI Gustav podruhé vydal do Ruska na oficiální návštěvu. Přiznal se, že je členem organizace lidí, kteří někdy dostali dortem do obličeje.

157; Ukrajinské peklo: Obyvatel Žitomiru vyvezl osmiletou dceru za město, zavraždil ji a spáchal sebevraždu. Zanechal dopis, ve kterém vysvětlil svůj čin existenčními problémy.

158; Sýrie: Ruští vojáci objevili na pozici OSN výrobu bomb a pásů pro sebevražedné atentátníky.

159; Rusko je velmi silná mocnost. Ukrajinský diplomat šokoval „patrioty“. Krajně nezvyklé prohlášení na ukrajinského funkcionáře si dovolil dnes ukrajinský diplomat Vladimir Chandogij.

Zdroj: http://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?