Příslušníci Bílých přileb dodali toxické látky do skladiště bojovníků v Sýrii

Příslušníci Bílých přileb dodali velký náklad toxických látek do syrského města Sakarib do skladiště, které používá koalice islámských jednotek Ahrar aš-Šám. Informoval o tom na brífinku Alexej Cygankov, vedoucí Ruského centra pro usmíření znesvářených stran v Sýrii.

Chemické zbraně byly dodány ve dvou velkokapacitních autech. Auta byla doprovázena osmi zástupci organizace Bílé přilby. U skladiště je přivítali dva vysoce postavení velitelé ilegální ozbrojené skupiny. Tyto informace poskytlo několik nezávislých zdrojů z provincie Idlib.

„Později byla část nákladu přemístěna v plastových sudech bez označení do jiné základny v jižní části provincie Idlib, aby se inscenovalo použití chemických zbraní za účelem následného obvinění vládních sil z používání chemických zbraní proti civilním obyvatelům,“ řekl mluvčí střediska.

Ruské centrum pro usmíření nadále vyzývá velitele nezákonných útvarů, aby se vzdali ozbrojených provokací a zahájili mírové řešení situace v oblastech spadajících pod jejich kontrolou.


Není zde článek celý?