Projekt Šturm může robotizovat jakoukoli obrněnou techniku

Zkušební projekt Šturm je návrhem na vytvoření systému robotizované obrněné techniky. Nejedná se jen o tank T-72B3, ale o jakoukoli obrněnou techniku, řekl pro RIA Novosti ve středu člen expertní rady kolegia ruského vojenského průmyslu Viktor Murachovskij.

Na portálu RBK se dříve objevilo, že Uralvagonzavod vytváří robotický systém na podvozku tanku T-72B3, který dostal název Šturm.

Mezitím se objevila zpráva třetího Centrálního vědeckovýzkumného institutu Ministerstva obrany Ruska, který psal, že projekt Šturm je projekt automatizovaného systému robotických systémů zbraní a vojenské techniky, který zajišťuje jejich koordinované použití při plnění úkolů jednotkami pozemních vojsk.

„Jedná se o vytvoření systému robotizovaného tanku, a jaký už bude mít podvozek, to je úplně jiná otázka. Prostě tanků T-72 bylo ve své době vyrobeno velmi mnoho a je možné dostatečně levně je robotizovat,“ řekl Murachovskij.

Experti vysvětlili, že projekt robotizace počítá s vytvořením systému řízení a systému vedení palby, které se budou datalinkem spojovat s řídícím vozem.


Není zde článek celý?