Putin a Merkelová se shodli, že Severní proud 2 je výhodný a konkurenční

Ruský prezident Vladimir Putin a německá kancléřka Angela Merkelová se na schůzce při jednání o možných sankcích v souvislosti s výstavbou plynovodu Severní proud 2 shodli, že projekt je obchodně výhodný a je třeba ho ochránit před útoky, oznámil to tiskový mluvčí ruského lídra Dmitrij Peskov.

„Aspektu o možných sankcích USA ohledně Severního proudu 2 se dotkli. Ale celkově obě strany chápou, že projekt je absolutně obchodně výhodný, proto je nutné přijmout nutná opatření, aby byl ochráněn před možnými útoky a nekonkurenčními útoky ze strany třetích osob, proto je nutné projekt dokončit,“ oznámil Peskov novinářům.

O několik hodin dříve WSJ předpovídal nové sankce USA proti Severnímu proudu 2. USA údajně mohou vyhlásit sankce proti společnostem, které se účastní projektu Severní proud 2, k sankcím může dojít dokonce v průběhu několika příštích týdnů. Uvádějí to noviny Wall Street Journal s odkazem na bývalé a současné úředníky.

Noviny připomínají, že projekt vede ruská společnost Gazprom s účastí evropských partnerů Royal Dutch, Shell PLC, Wintershall AG, Uniper SE, OMVAG a Engie SA.


Není zde článek celý?