Rasismus proti bílým neexistuje: The New York Times hájí rasovou diskriminaci

Americké noviny New York Times si stojí za svým rozhodnutím o zaměstnání Sarah Jeongové, technické žurnalistky používající rasistické narážky na sociálních sítích a ospravedlňuje to jako „anti-harašení“. Konzervativci noviny obvinili z podjatosti.

Rozhodnutí o zaměstnání Jeongové vyvolalo na sociálních sítích bouři, jelikož uživatelé na konzervativní straně politického spektra poukazovali na urážející tweety směřované vůči bílým lidem od této asijsko-americké reportérky.

Kritikové poukázali na to, že jakákoli bílá osoba, která by používala stejný jazyk pro popisování jiné etnické skupiny, by okamžitě přišla o svoji kariéru. To se stalo například Roseanne Barrové, jejíž show byla zrušena kvůli rasistickému tweetu. Podle některých komentářů fakt, že New York Times zaměstnaly Jeongovou poukazuje na skutečnost, že liberálové nemají s rasismem problém v případě, že jsou jeho cílem bílí lidé.

​Ve svém komentáři k událostem Jeongové prohlásila, že její tweety jsou míněny jako „satira“. „Velmi lituji toho, že jsem replikovala jazyk těch, kdo mě obtěžují. Tyto komentáře nebyly určeny pro obecné publikum, protože obecné publikum nevstupuje do obtěžujících kampaní,“ prohlásila ve svém vyjádření.

New York Times své rozhodnutí zaměstnat Jeongovou odůvodnily její „výbornou prací“ v respektovaných publikacích. „Ona rozumí tomu, že tento druh rétoriky není přijatelný v The Times a jsme si jisti, že bude důležitým hlasem v jejím editoriálním panelu v budoucnosti,“ stojí ve vyjádření New York Times.


Není zde článek celý?