Ruské ministerstvo zahraničí se vyjádřilo k vraždě novinářů v SAR

Přítomnost ruských vojenských instruktorů v SAR nevzbudila žádnou senzaci a nikdo to neskrývá. Uvedla to oficiální mluvčí Ministerstva zahraničí RF Maria Zacharovová.

„Přítomnost ruských vojenských instruktorů v SAR nevzbudila žádnou senzaci a nikdo to neskrývá. Již v březnu byla uveřejněna reakce náměstka mluvčí ministra zahraničí, která se týkala práce ruských vojenských a civilních instruktorů v SAR,“ napsala na svém Facebooku.

Ke svému příspěvku připojila Zacharovová odkaz na prohlášení MZV RF, ke kterému došlo dne 22. března 2018. V prohlášení náměstek mluvčí ruského ministerstva zahraničí Arťjom Kožin uvedl, že s vědomím Rady bezpečnosti OSN bylo do SAR vysláno 5 vojáků a 170 ruských civilních instruktorů pro výcvik vojáků ve Středoafrické republice.

Také označila za hloupost informace o vyšetřování činnosti ČVK (ruské soukromé vojenské firmy, pozn. red.) v SAR a uvedla, že zavraždění ruští novináři se nevydali směrem, kde pracují ruští instruktoři.

„Navíc, na základě získaných informací z místní strany, ignorovali varování, že opouštějí zónu kontrolovanou místními donucovacími orgány,“ dodala Zacharovová.


Není zde článek celý?