Rusko obvinilo Spojené státy z překroucení obsahu rozhovoru mezi Lavrovem a Pompeem

Washington se dopouští svobodné interpretace rozhovoru vedoucích představitelů Ruska a Spojených států, uvedla to oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.

Dříve mluvčí ministerstva zahraničí Heather Nauertová řekla, že americký ministr zahraničí Mike Pompeo požádal v telefonickém rozhovoru svého ruského protějška Sergeje Lavrova o podporu OPCW, která chce postavit před soud syrské úřady za použití chemických zbraní.

„Znovu musíme věnovat pozornost svobodné interpretaci obsahu rozhovoru mezi vysoce postavenými představiteli Ruska a Spojenými státy z americké strany. Výroky Heather Nauertové neodpovídají skutečnosti, Mike Pompeo nemluvil o podobných tématech,“ tato slova Zacharovové jsou uvedeny na stránkách ruského ministerstva zahraničí.

„Považujeme zkreslenou prezentaci obsahu rozhovoru vedoucích představitelů zahraničních úřadů Ruska a Spojených států za pokus Washingtonu použít dvoustranný dialog na téma syrského konfliktu pro rozvoj svého vlastního politického programu, a to jak ve vztahu k Sýrii, tak v rámci OPCW,“ dodala Zacharovová.

Podle ní Rusko očekává, že příště bude americká strana opatrnější v komentářích o výsledcích rozhovorů mezi ministerstvy zahraničí těchto zemí.


Není zde článek celý?