Rusko otestovalo novou raketu protivzdušného systému (VIDEO)

Ministerstvo obrany RF informovalo o úspěšném startu nové protirakety protivzdušného systému. Raketa odstartovala z polygonu Sary-Šagan v Kazachstánu a zasáhla stanovený cíl.

Polygon Sary-Šagan leží na takovém místě, že průzkumné satelity nedokáží odhalit, co se na něm děje. Právě proto jsou nejdůležitější perspektivní systémy ruských zbraní testovány právě tam.

„Po poslední sérii testů nová protiraketa protivzdušného systému potvrdila své charakteristiky, úspěšně splnila úkol a zasáhla cíl se zadanou přesností,“ uvedl zástupce velitele protivzdušné a protiraketové obrany Ruska, plukovník Andrej Prichoďko.

Typ otestované rakety není uveden. Nyní probíhají testy nových raket pro systémy protivzdušné obrany Moskvy a Centrálního federálního okruhu A-125 Amur. Očima a mozkem systému je obrovský radar Don-2N v Sofrino. Řídí protirakety dálkového a blízkého zachycení 51T6 a 53T6. Kromě testů nových protiraket se modernizuje i samotný systém, aniž by byla pozastavena jeho činnost.

Od obyčejných raket protivzdušných systémů se tyto rakety liší velkými rychlostmi a manévrovatelností, které jsou nutné pro zasažení bojových bloků balistických raket letících z vesmíru.


Není zde článek celý?