Rusko se stalo světovým lídrem v nových obrněných vozidlech

Rusko získalo první místo na světě z hlediska počtu moderních obrněných vozidel a raketových i dělostřeleckých zbraní, které obdržela armáda.

Oznámil to náměstek ruského ministra obrany Dmitrij Bulgakov. Podle generála díky nedávno provedenému rozsáhlému přezbrojení armády vojáci za posledních pět let obdrželi více než 25 tisíc jednotek nových obrněných a motorových vozidel a více než 4 tisíce moderních modelů raketových i dělostřeleckých zbraní.

„Podle nezávislých expertních agentur se Rusko v roce 2017 dostalo do čela světového ratingu,“ řekl Dmitrij Bulgakov.

Současně díky společnému úsilí řidičů, posádek, opraváren a podniků obranného průmyslu dosahuje úroveň provozuschopnosti zařízení 98 %.

Informace o dodávkách moderní techniky ruské armádě se objevují se záviděníhodnou pravidelností. Před měsícem dělostřelecká jednotka Centrálního vojenského okruhu umístěná v oblasti Kemerova obdržela tucet nejnovějších samohybných dělostřeleckých systémů 2S7SM Malka. V příštím roce začnou ruská vojska dostávat nové bojové vozidlo pěchoty na pásovém podvozku Kurganěc-25. Výjimečností tohoto vozidla je, že posádka a výsadkáři jsou umístění v samostatné pancéřované kapsli, která je izolována od zbraní a munice.


Není zde článek celý?