Rusko určitě není žádná holubičí povaha, uvedl bývalý prezident Václav Klaus

Institut Václava Klause na svém Facebooku včera upozornil na rozhovor bývalého českého prezidenta Václava Klause, který mimo jiné uvedl, že srovnávání SSSR s dnešním Ruskem je falešné.

„Rusko demokratickou zemí našeho typu nepochybně není, přesto je nekonečně rozdílné od doby Lenina, Stalina nebo Brežněva. Velká země ohrožuje vždycky, třeba Lucembursko mě neohrožuje. Rusko je expanzivní stát, který byl vždycky velmocí a taky se tak jako každý slon v porcelánu chová. Rusko určitě není žádná holubičí povaha, vyvolávat však nové studené války, jak se o to pořád někdo pokouší, je dětinská politika,“ uvádí se na Facebooku institutu.

Václav Klaus v Interview ČT24 mluvil o současné hysterii kolem Ruska, která souvisí se srpnem 1968.

„Jistá hysterie, která je vedena proti dnešnímu Rusku, samozřejmě souvisí s 21. srpnem 1968. A můj permanentní pokus říkat, že to bylo trošku něco jiného a že to byl komunistický Sovětský svaz, a ne dnešní Rusko, málokdo chce vzít na vědomí,“ uvedl v rozhovoru Klaus.

Svůj názor na rozhovor Václava Klause už stihl vyjádřit politik Jaromír Štětina, který s Klausem nesouhlasí a myslí si, že Rusko zná mnohem lépe než bývalý český prezident.


Není zde článek celý?