Sdílejte, než to smažou! Okamurovci mají v Blesku zavřené dveře

Zleva předseda poslaneckého klubu hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury Radim Fiala a předseda hnutí Tomio Okamura | FOTO: ČTK

Tomio Okamura začíná sklízet, co zasel. Selektuje novináře, kteří mohou do předvolebního štábu SPD, diktuje, jak se o něm smí psát, uráží žurnalisty a nadává jim. S jednoduchým řešením, které se nabízelo již dlouho, přišel deník Blesk a jeho internetová mutace. Okamurovi lidé nebude zvát do předvolebních debat, které chystá před komunálními a senátními volbami.

Reakce Blesku na kádrování novinářů ze strany šéfa Svobody a přímé demokracie mnohé překvapila a rozhodně se dá kvitovat s povděkem. Proč by si měl Okamura neustále na zástupce sedmé velmoci dovolovat a především veřejnoprávní novináře bezdůvodně urážet. Obchodník se strachem si sice neustále stěžuje na to, jak je médii diskriminován, ale jedná se pouze o bohapusté lži.

Okamura má svá oblíbená média, mezi něž se řadí Parlamentní listy a především TV Barrandov, jehož majitel je do hnutí SPD zřejmě platonicky zamilován. Ostatní jsou pro šéfa extremistické strany podřadní a nezaslouží si jeho pozornost. A tak se Okamurovi rozhodl ukázat nejprodávanější deník v zemi, že ho a jeho lidi rozhodně ke své existenci také nepotřebuje.

Jak s trochou ironie oznámil vedoucí Blesk Zprávy David Vaníček, jedná se o respektování přání hnutí SPD. „Po volbách v roce 2017 odmítlo pozvat redaktory Blesku na své zasedání, čili dalo jasně najevo, že nemá zájem o to, aby se naši čtenáři dozvěděli, jak to v této straně chodí,“ vysvětlil Vaniček pro ČT rozhodnutí nezvat zástupce SPD do debat.

Zároveň upozornil na to, že politici z SPD mají velmi často problém s rasismem, xenofobií a nenávistnými útoky. Blesk si nechce vzít na zodpovědnost, že by se některý z členů Okamurova hnutí při natáčení neudržel a začal by vykřikovat „moudra“, která se mezi členy Svobody a přímé demokracie šíří.

Jak se říká, kdo s čím zachází, s tím také schází, a Tomio Okamura teď zcela zřetelně uvidí, jak moc je toto pořekadlo založeno na reálném podkladu. Blesk mu nebude sprostě nadávat, jen vyhoví jeho přání nešťourat se v tom, co je SPD zač.

To bude zase ublíženeckého řevu, že chce Blesk umlčet ty, kteří tady jediní mluví pravdu a řeší problémy. S poznámkou – sdílejte, než to smažou – již brzy na vašem Facebooku.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?