Spor mezi Šporclem a Primou: Televize se ohání žalobou, houslista se brání

Houslista Pavel Šporcl vyvolal velký mediální zájem, když zveřejnil prohlášení, že nebude hrát na koncertě TV Prima ke 100 letům Československa. Odůvodnil to propojením organizátorů s Nadačním fondem Má vlast, který označil za antisemitský a blízký hnutí SPD. Prima se teď brání.

Prima prý s inkriminovaným fondem nespolupracuje. „Kategoricky odmítáme tvrzení, že by proběhla jakákoli jednání skupiny Prima ohledně vysílání galakoncertu ke 100. výročí republiky s nadačním fondem Má vlast, jak uvedl dne 1. srpna houslista Pavel Šporcl na svém facebookovém profilu. O dané akci jsme se dozvěděli až z jeho tvrzení a z článků dalších médií. Taková tvrzení vnímáme jako zásadní poškozování dobrého jména televize Prima a v případě dalšího šíření této lživé informace jsme připraveni podniknout patřičné právní kroky ke sjednání nápravy,“ uvedla mluvčí televize Gábina Semová.

Na to ale vzápetí reagoval Šporcl, který si za svými slovy stojí. „Dle dnešního vyjádření TV Prima prý televize žádný koncert ke 100. výročí republiky s Nadačním fondem Má vlast nepřipravovala. To je velmi překvapivé. Všechny informace, které jsem dostal, a o kterých jsem psal, mohu doložit. Doufám, že to nebude nutné a věřím, že jsem nebyl vtažen do nějaké podivné hry,“ napsal houslista.

TV prima jej prý pořádala, aby své prohlášení stáhl. „To samozřejmě neudělám, neboť šlo pouze o můj osobní postoj, za kterým si stojím,“ dodal Šporcl.

Není zde článek celý?