Su-57 bude vybaven umělou inteligencí

Ruský stíhací letoun páté generace Su-57 získá umělou inteligenci, která ji přiblíží perspektivním bezpilotním letounům šesté generace, oznámil Sputniku zdroj v leteckém průmyslu.

„Zvláště upozorňujeme na komplexní řídicí systém a přehledové a zaměřovací zařízení, které bude právě na tomto letounu seřízeno pro plně automatický režim bojového použití,“ dodal zdroj agentury.

Podle jeho slov bude na Su-57 instalován také nadějný palubní obranný komplex s novými frekvencemi a funkčními režimy.

Na Ministerstvu obrany RF oznámili, že první sériový letoun Su-57 dostanou Vzdušně kosmické síly RF v roce 2019. Ve středu byla na okraj fóru Armi 2018 podepsána smlouva o dodávkách dvou nejnovějších stíhacích letounů vyrobených před zahájením sériové výroby.

Su-57 je ruský víceúčelový stíhací letoun páté generace, který projektuje vývojová konstrukční kancelář Suchého. Je určena pro likvidaci jakýchkoli vzdušných cílů a také pozemních a mořských objektů za překonání systémů protivzdušné obrany nepřítele, pro rozvědku ve velké vzdálenosti od místa dislokace a ničení řídicího systému nepřátelského letectva. Její první let se konal na začátku roku 2010 v Komsomolsku na Amuru.


Není zde článek celý?