Syrský migrant se přiznal, že pobodal německou ženu a tvrdí, že je to v jeho kultuře přijatelné

17letý syrský žadatel o azyl se přiznal, že pobodal 24letou německou ženu a tvrdil, že pobodání a potenciální zabití někoho, kdo ho urazil, je v jeho kultuře přijatelné.     

Syrský žadatel o azyl Abdullah A. bude souzen v Hannoveru za to, že pobodal 24letou Vivien K. na konci března poté, co se mladá německá žena zapojila do rvačky mezi Syřanem, jejím bratrancem a bratrem v místním supermarketu, píše deník Bild.          

Čtyřpalcová čepel použita Abdulláhem A. způsobila paní K. vážná zranění, včetně poškození žeber a několika životně důležitých orgánů, včetně jater, žaludku, ledvin a střeva.

Poté, co byla po útoku rychle odvezena do nemocnice, oběť byla přivedena do umělého spánku a byla jí odstraněna slezina a části jejího pankreatu. Nyní má dlouhou jizvu od její hrudní kosti až po břicho.

Vivien K. se na začátku tohoto týdne objevila u soudu, aby konfrontovala žadatele o azyl, který  ji téměř zabil.

Při soudním procesu Abdullah A. prohlašoval, že je „vzorným uprchlíkem“ a opíral se o písemné prohlášení svého právníka v průběhu řízení, který tvrdil: Obžalovaný z vlastní kultury ví, že ke konfliktům s nožem dochází. Regionální zvyklosti popisuje následujícím způsobem: Pokud někdo uráží, může být pobodán. V těžkých případech může být člověk i zabit.“

„Abdulláh prohlásil, že jeho chování není z hlediska jeho náboženských požadavků neopodstatněné a nerozumí tomu, proč musí být zadržen,“ dodal v prohlášení. Verdikt v této věci se očekává 11. září.

Násilí na ženách páchané migranty v důsledku politiky otevřených hranic německé kancléřky Angely Merkelové bylo cílem protestů skupin, jako je hnutí # 120db a další.

(Ilustrační obrázek Foto: AP Photo/Frank Augstein)

Není zde článek celý?