Tak prezident žádný Twitter vlastně nemá, sdělil nám Ovčáček

Státní úředník Jiří Ovčáček se na Twitteru vyjádřil, že aktivity umělců proti Babišovi je něco jako kdysi Anticharta. Učinil tak ovšem na účtu Jiří Ovčáč[email protected]

Český rozhlas se ho dotázal, zda je to názor prezidenta. Odpověď zněla: „To je samozřejmě můj názor, také pan prezident jasně řekl, že to je můj soukromý Twitter…. který je v mém vlastnictví.“ Jak se pak pozná, co je názor prezidenta, zajímalo redaktora? „Protože když uvádím názor pana prezidenta, tak uvádím, že ‚uvedl pan prezident‘, ‚řekl pan prezident,‘ ‚prohlásil pan prezident‘.“

Tak jsme se dozvěděli po pár letech zajímavou informaci, že to, co považujeme za Twitter prezidenta, je ve skutečnosti soukromý účet občana Ovčáčka, kde čas od času cituje hlavu státu.
Chtělo by to prozkoumat rozvojové země, kde panují podobné poměry, že prezident nemá Twitter. Při počítčové gramotnosti lidí jako Zeman a Babiš ale chápeme, že na to mají své lidi. Jsme prostě země, kde takoví zastávají nejvyšší funkce. Hlavně že mluví o jaderné energetice, které rozumí asi tak jako Homer Simpson.

Ovčáček samozřejmě ví, že je to čistý alibismus. Kdyby Zeman nechtěl, nenechal by ho takhle řádit. Z funkce mluvčího se stala stříkačka fekálií na Zemanovy odpůrce, ale je výhodné se tvářit, že ne za všechno Zeman může. Účinku je dosaženo a Zeman nic, Zeman muzikant. Jako vždycky.

Je celkem zbytečné se nad tím hejnem slizkých úhořů a jejich taktikou hybridní války rozčilovat. Prostě bereme v úvahu, s kým máme tu pochybnou čest.

Není zde článek celý?