Tiskového mluvčí Putina překvapilo hodnocení nejvlivnějších lidí v Rusku

Tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov nazval velmi podivným a nesrozumitelným žebříček vlivných lidí v Rusku podle časopisu Forbes s tím, že nemusíte být prorokem, abyste uvedl hlavu státu Vladimira Putina na první místo.

Jak bylo uvedeno ve čtvrtek na webu časopisu, Putin se stal lídrem žebříčku sta nejvlivnějších úředníků, podnikatelů a vrcholových manažerů Ruska podle hodnocení Forbes. Na druhém místě je ředitel Sberbanky German Gref a šéf Gazpromu Alexej Miller se umístil na třetí příčce. Na čtvrtém místě je ředitel Rosněfti Igor Sečin a předseda vlády Dmitrij Medveděv se umístil na pátém místě.

Top 10 rovněž zahrnuje generálního ředitele Surgutněftěgazu Vladimira Bogdanova, předsedkyni Centrální banky RF Elviru Nabiullinovou, ředitele FSB Alexandra Bortnikova, ředitele Ruských železnic Olega Belozerova a prezident Lukoilu Vagit Alekperov uzavírá první desítku.

„Viděli jsme ho, četli jsme ho v médiích. Upřímně řečeno, nemám k tomu co dodat. Není jasné, jaká jsou kritéria, ze kterých se vychází,“ uvedl Peskov ve čtvrtek novinářům a odpověděl na otázku, zda toto hodnocení odráží situaci v zemi.

„Jde o docela nepochopitelný seznam. Samozřejmě nemusíte být prorokem, abyste umístil (prezidenta RF) Putina na první místo, na tom není nic složitého. Ve zbývající části jde však o velmi zvláštní seznam,“ uzavřel.


Není zde článek celý?