Tohle je víc než Láďa z Kralup. Babišovo video, jak kupuje chlapci mobil za koblihu

Andrej Babiš oceňuje chlapce s koblihou. | FOTO: FB A. Babiše

Mysleli jste si, že dopis od Ládi z Kralup, co se chce ženit se svojí 74 letou družkou a nutně potřebuje Babiše na své svatbě, je vrcholem všeho absurdna, které jsou schopni lidé z ANO vymyslet? Není. Je tu nové peklo. Týden po tom, kdy Babiš zmíněné psaníčko od sedmdesátiletého Ládi z Kralup představil, dnes nachystal rovnou video.

Jde o video, jak jde Babiš koupit mobilní telefon, protože ho osobně předá chlapci, který si na své tělo nechal vytetovat koblihu. Výtečná zápletka. Dílko vykresluje obyčejného šetřivého člověka Babiše takovým způsobem, že pár momentů stojí za zmínku.  Pěkný je úvod. Žoviální pan premiér chlapci vzkazuje tybrďo máš tam donut, nastuduj si jak vypadá pravá česká kobliha.  Jednou z top scének je Babišův údiv nad tím, kolik peněz telefon stojí. Cenovku komentuje takto: „Dvacet devět litrů, to je pekná pálka.“ Na jistě necvičenou otázku prodavače, zda také jeden nechce pro sebe hrdina všech úspor Babiš smečuje odpovědí že ne, že musí šetřit.

Na závěr vše dobře dopadne. Chlapci Babiš vzkazuje, že telefon má pro něj připravený, ať si přijede a že mu k němu přibalí koblihu, protože prý je koblihář. Vysvětluje, že koblihář ho přezdívá Praská kavárna. Babišštinou zřejmě myslel Pražskou kavárnu.

Poselstvím videa asi má být Babiš normální člověk, který drží sliby, který šetří a mluví jako „normální“ člověk. Diváci asi mají zapomenout na to, že jde o bývalého komunistu a estébáka. Že se k majetku dostal nejasným způsobem díky nitkám z normalizace. Že se jeho agrokorporaci výrazně daří od doby, co je v politice, že se podle EU i policie dopustil dotačního podvodu a že mu hrozí deset let vězení a že poněkud drtí naší demokracii.

Tak tahle finta asi nevyšla. Strach jde ale z toho, co ještě horšího přijde za týden.

Pokud na to máte žaludek, tady je ono popsané dílko.

Není zde článek celý?