Trump si v omalovánkách pro děti popletl barvy americké vlajky

Americký prezident Donald Trump si popletl barvy národní vlajky. Stalo se tak v pátek 24. srpna během návštěvy jedné z nemocnic ve státě Ohio. Prezident v nemocnici vykresloval spolu s dětmi americkou vlajku, která byla nakreslena na papíře. Informoval o tom list The Washington Examiner.

Hlavu státu doprovázel americký ministr zdravotnictví a sociálních služeb Alex Azar. Ten na svém blogu na Twitteru zveřejnil sérii fotografií z návštěvy. Na jedné z fotografií můžeme vidět, že Trump vymaloval jeden z pruhů modře. Na americké vlajce se však ve skutečnosti u pruhů střídá pouze bílá a červená barva.

Prezidentova chyba vzbudila na sociálních sítích vlnu nevole. Uživatelé byli pobouřeni Trumpovou neznalostí a připomněli mu, že on sám na konci července vybídl k diskvalifikaci hráčů Národní fotbalové ligy (NFL USA) právě kvůli neúctě k národním symbolům.

Jednalo se o protestní akci, kdy hrála národní hymna. Hráči během hymny klečeli, čímž přitáhli pozornost k problémům černošského obyvatelstva USA.


Není zde článek celý?