Udatný Jakl chce řešit problém, který neexistuje. Je to odvážlivec

Takže Jakl se rozhodl, že půjde do politiky na kandidátce strany, jejíž program ho nezajímá. Dozvěděli jsme se to na DVTV 3. 8. Hlavní je podle něj postoj k migraci. „Měl jsem nabídky i od jiných subjektů… mně slíbili nějakou významnější podporu… nic po mně nechtějí, abych měnil své názory… tato strana momentálně nejzřetelněji artikuluje svoje postoje vůči největším a nejaktuálnějším problémům dneška a to je další utahování šroubů bruselské centralizace a organizovaná migrace. Je to podle Jakla „superaktuální“. To si ovšem, pokud jde o migraci, vybral skutečně pseudotéma. Nejen u nás, ale bylo by to tak v celé Evropě.

Je už únavné to opakovat, ale migrační vlna prakticky ve své největší fázi skončila a počty uprchlíků přicházejících do Evropy jsou na úrovni roku 2012. Kdo je gramotný, zjistí si to do dvou minut. Pokud chce.

Někdo by se mohl zeptat, co se tedy pořád tak řeší a proč je to samý summit a spor. To není tak složité. Počet uprchlíků sice klesl, ale stoupl počet obětí na středomořské cestě a ten je alarmující. Dále trvá problém s tím, jak pomoci jižním státům, které mají hodně už těch imigrantů, kteří v minulých letech přišli. Kromě toho je třeba příchozí nějak integrovat, aby našli práci a nebyli jen pasivní příjemci, to znamená naučit je jazyk a umožnit sžití s evropskou kulturou, by se z nich nestaly masy frustrovaných lidí, po kterých touží pro své použití islamističtí extremisté. Lež je také to, že k nám proudí hlavně ekonomičtí migranti, jak mnozí antiimigrační demagogové tvrdí.Většinu tvoří pořád lidé z válečných oblastí.

Mluvit by se mělo hlavně tady o tom a taky s tím něco dělat. Okamurovci, zemanovci a klausojaklíci všeho druhu ale pořád žijí ve svém mentálním pravěku a vykládají, jak se má uprchlíkům zamezit se sem dostat, což není zrovna ten největší problém. Dobře to ale zní a dělá se z toho krásné volební téma, protože je to nabité emocemi, takže pro křižáčka samouka je snadné se vydrápat na poníka a vyrazit do boje.

Tak hodně štěstí. Všem.

Není zde článek celý?