Ukrajince vyděsily možné následky uzavření hranic s Ruskem

Ukrajinská ekonomika se v případě uzavření hranic s Ruskem nadobro zhroutí, oznámil poslanec ukrajinského parlamentu od Radikální strany Ihor Mosijčuk v přenosu televizní stanice 112 Ukrajina.

Podle něj ukončení železničního spojení ovlivní hlavně občany Ukrajiny, kteří pracují za hranicemi. Obrovské škody to podle poslance způsobí i národnímu zemědělství.

„Miliony Ukrajinců, ať se k nim kdokoliv chová všelijak, stále jsou to Ukrajinci, ukrajinští občané, pracují na území Ruské federace. A pokud zítra uzavřeme hranice, jak se tam lidé budou dostávat? Poštou jako balíček? Jak potom budou vydělávat? A naše ekonomika, která už i tak díky našim politikům stagnuje, se nadobro zhroutí,“ uvedl Mosijčuk.

Ukrajinský ministr infrastruktury Volodymyr Omeljan dříve oznámil, že Kyjev jedná o variantě ukončení železničního spojení s Moskvou. Na konci 2017 také tvrdil, že ztráta ukrajinské strany bude z takového rozhodnutí pouze jedna hřivna.

Zároveň státní administrativa železniční dopravy (Ukrzaliznycja) oznámila, že v roce 2017 bylo nejziskovějším spojením Kyjev — Moskva, které do ukrajinské pokladny přineslo téměř šest milionů dolarů. Zatímco ostatní osobní železniční doprava na Ukrajině byla velmi ztrátová — 3,5 miliard hřiven (2,8 mld. Kč).

Od října 2015 mezi oběma státy nefunguje letecká doprava a počet vypravovaných vlakových souprav se také snížil.


Není zde článek celý?