Ukrajinec, který prožil 15 let v Itálii, se pokusil tajně dostat na Krym

Krymští pohraničníci zadrželi občana Ukrajiny, který prožil 15 let v Itálii a nyní se pokoušel nelegálně dostat na poloostrov, aby získal ruské občanství, uvádí krymská pohraniční správa FSB.

Muž byl zadržen na břehu Perekopského zálivu u Tureckého valu — na krymském úseku rusko-ukrajinské hranice.

„Během výslechu zadržený muž vysvětlil, že se před několika hodinami pokusil legální cestou, přes ukrajinský přechod Kalančak, dostat na poloostrov, ale když pracovník Státní pohraniční služby Ukrajiny uslyšel, že se chce mladík přestěhovat na Krym natrvalo, před jeho očima roztrhal jeho ukrajinský občanský i cestovní průkaz a poslal ho zpět. Poté se obyvatel Dněprodzeržinska rozhodl vrátit do malé vlasti a obešel ukrajinský kordon,“ uvádí se ve zprávě.

Podle údajů úřadu Ukrajinec více než 15 let žil a pracoval v Itálii, potom se vrátil na Ukrajinu, ale rozhodl se získat ruské občanství a ubytoval se na Krymu u příbuzných.

Bylo zahájeno trestní stíhání ve věci nelegálního překročení státní hranice. Vůči muži bylo přijato předběžné opatření formou osobní záruky. Po dobu vyšetřování se bude nacházet pod dohledem příbuzných.


Není zde článek celý?