USA přerušily neúspěšný start balistické rakety Minuteman III

Letectvo Spojených států amerických přerušilo zkušební start mezikontinentální balistické rakety Minuteman III, která byla vypuštěna z Vandenbergovy letecké základny na jihu Kalifornie, a to kvůli její odchylce. Informovala o tom místní publikace Lompoc Record s odkazem na prohlášení Letectva USA.

Už dříve bylo oznámeno, že dne 26. dubna 2018 americké letectvo uskutečnilo první úspěšný start rakety Minuteman III v tomto roce.

Publikace informovala, že start rakety byl naplánován na úterý od 00.01 do 6.01 místního času. Letectvo uvedlo, že test bezpečně přerušilo v čase 04.42. Příčinou přerušení byla odchylka, která by mohla zahrnovat jakékoliv nepředvídatelné události během testu.

„Vzhledem k tomu, že odchylky mohou vznikat v důsledku mnoha faktorů, které souvisí se samotnou operační platformou či měřícím zařízením, k určení její příčiny bude potřeba provést pečlivou analýzu… Pro studium příčiny je vytvářena analytická skupina,“ píše se v prohlášení Velitelství globálního úderu Letectva USA.


Není zde článek celý?