V Pentagonu vyvrátili zprávy o tom, že USA k Sýrii stahují síly kvůli útoku

V Pentagonu vyvrátili zprávy ruských kolegů, že USA stahují síly k Sýrii kvůli raketovému útoku, prohlásili však, že jsou „připraveni jednat“ v případě, když dostanou patřičný rozkaz.

„Ruské zprávy o zvyšování vojenské síly USA ve východní části Středozemního moře jsou jen propagandou. Není to pravda. Neznamená to však, že nejsme připraveni jednat, dá-li nám prezident (USA) takový rozkaz. Jak víte, nemluvíme o budoucích vojenských akcích ani o tom, jaká může či nemůže být naše reakce na útok (syrského prezidenta Bašára) Asada za použití chemických zbraní,“ prohlásil mluvčí ministerstva obrany USA.

„Jsme i nadále hluboce znepokojeni zprávami z veřejných zdrojů o možné vojenské ofenzívě syrského režimu na civilní obyvatelstvo a civilní objekty v Idlibu, která bude mít katastrofální humanitární následky. Zdůrazňujeme rovněž, že jsme znepokojeni možností dalšího nezákonného použití chemických zbraní,“ dodal mluvčí Pentagonu.

Území provincie Idlib v současné době prakticky nekontrolují syrské vládní síly. Nacházejí se tam bojovníci ozbrojené opozice a podle tvrzení Moskvy a Damašku také teroristé z řady skupin, které pravidelně útočí na pozice syrských vládních sil.


Není zde článek celý?