V Radě federace označili rozhodnutí USA o nových sankcích za pokus o zastavení Ruska

První náměstek předsedy mezinárodního výboru Rady federace Vladimir Džabarov vysvětlil v rozhovoru pro RT, proč USA plánují nové protiruské sankce kvůli incidentu v britském Salisbury.

„Poněvadž Američané nevymysleli nic nového, kromě podle mého mínění ztuchlého případu Skripalových, ve kterém neexistují žádné důkazy ruské viny, chytili se této záminky. Příčina je ale banální. Snaží se zastavit rozvoj Ruska. Američané si sami uvědomují, že naše země dnes sílí, že Rusko je na vzestupu, že se může stát mocným konkurentem, ekonomickým a vojenským, proto se nás za každou cenu snaží zastavit,“ řekl.

Džabarov dodal, že ruská strana je připravena na další nepřátelské kroky USA.

„Již dávno jsme pochopili, že tam bohužel nemáme partnery. Američané se uchylují k nepoctivé konkurenci. Používají podobné páky, aby pro sebe dosáhly lepších podmínek a vytlačili Rusko z energetických trhů a z trhu zboží a služeb. Všude, kde je to jen možné, se před námi snaží postavit překážky. Dnes se chopili Severního proudu 2. Jenže je to marné. Zřejmě špatně studovali dějiny…. Ať si přečtou, k čemu vedly sankce proti Rusku,“ řekl na závěr senátor.

Americké ministerstvo zahraničí dříve prohlásilo, že USA od 22. srpna zavedou nové sankce proti Rusku v souvislosti s incidentem v britském Salisbury.


Není zde článek celý?