V USA odhalili budoucnost Su-27

Hlavní důvod, proč stíhací letouny čtvrté generace (americké F-15 Eagle, F-16 Fighting Falcon a sovětský Su-27 a MiG-29) neztratí svoji aktuálnost, spočívá v tom, že jsou tato letadla skutečně víceúčelová, píše National Interest.

Americký časopis připouští, že tyto a jim podobné stíhací letouny mohou sloužit až do 50. let 21. století nehledě na letadla páté generace. Publikace uvádí, že F-15 Eagle, F-16 Fighting Falcon, Su-27 a MiG-29 se ve srovnání s jinými letadly čtvrté generace vyznačují možností postupné modernizace.

Navíc National Interest přiznává, že stíhací letoun čtvrté generace, který byl původně navržen bez použití utajené techniky, dodneška neztratil svou důležitost v leteckých bojových situacích. Na druhou stranu redakce uvádí, že nejstarší letadla čtvrté generace, která byla přijata zeměmi na počátku sedmdesátých let, již dosloužila.

V srpnu 2018 TNI předpokládal, že Rusko vytvoří stíhací letoun páté generace MiG-41, který se pravděpodobně nebude lišit ve využívání utajených technologií.


Není zde článek celý?