VIDEO z osvobozeného údolí Jarmúku v syrském Dar'á, kde se údajně našly americké zbraně

Dříve tento týden zdroj Sputniku uvedl, že syrská armáda zcela osvobodila jihozápad provincie Dar’á od teroristů a získala pod kontrolu údolí řeky Jarmúk.

Syrská agentura SANA zveřejnila záběry z osvobozené oblasti kolem Jarmúku. Mezitím íránská agentura Fars uvádí, že syrské vládní síly v oblasti odhalily velké množství střel amerického původu.

V červenci několik stovek ozbrojenců spolu s rodinami bylo evakuováno ze Sýrie kvůli vládní ofenzívě na jihu země. Ruské centrum pro usmíření bojujících stran oznámilo, že vůdci ozbrojenců v syrské provincii Dar’á souhlasili se složením zbraní a ukončením boje.

Syrská vláda v červnu zahájila vojenskou ofenzívu na jihu země kvůli tomu, že Damašek a několik dalších měst čelily ostřelování navzdory příměří, které bylo vyjednáno pomocí Ruska.

V důsledku operace syrská vláda obnovila kontrolu nad svou hranicí s Jordánskem a s Golanskými výšinami, které okupuje Izrael. Většina měst a osad stejně jako celá hranice s Jordánskem a Golanskými výšinkami přešla pod kontrolu syrské armády bez boje.


Není zde článek celý?