Vůdce DLR Zacharčenko zemřel v důsledku výbuchu v restauraci v centru Doněcka – zdroj

Vůdce samozvané Doněcké lidové respubliky Alexandr Zacharčenko zemřel v důsledku výbuchu v restauraci v centru Doněcka, uvedl Sputniku zdroj v silových složkách DLR.

„Vůdce DLR Alexandr Zacharčenko zahynul v důsledku exploze v kavárně Separ. Ministr příjmů Timofejev utrpěl zranění,“ sdělil zdroj.

Později informace o smrti Zacharčenka potvrdil novinářům poslanec Národní rady DLR Vladislav Berdičevskij. Ve správě DLR označili výbuch za teroristický čin.

Dříve se uvádělo, že v jedné z restaurací v centru Doněcka došlo k výbuchu. Restaurace se nachází na bulváru Puškina, několik stovek metrů od rezidence Zacharčenka.

​Zpravodaj Sputniku informuje, že místo incidentu je uzavřeno, pracují tam pracovníci ministerstva pro mimořádné situace a policisté.

Alexandr Vladimirovič Zacharčenko se narodil v Doněcku 26. června 1976. S vyznamenáním absolvoval Doněckou odbornou školu průmyslové automatizace jako důlní elektrikář. Pak studoval na Doněcké právnické univerzitě MV.

V dubnu 2014 se účastnil útoku na Doněckou oblastní správu, v květnu téhož roku obsadil funkci doněckého velitele, pak — zástupce ministra vnitra DLR. V listopadu během voleb získal 75,5 % hlasů a byl zvolen vůdcem DLR.

Účastnil se bojů, několikrát byl zraněn, má několik vyznamenání, včetně Hrdiny DLR a dvou Křížů svatého Jiří. Byl ženatý, měl čtyři syny.

Aktualizujeme


Není zde článek celý?