Vyděsilo vás video Miloše Zemana ze Slovenska? Bude to už jenom horší

Záběry Miloše Zemana ze setkání s Andrejem Kiskou měly velký ohlas. Kiska standardně na úrovni reprezentuje svoji zemi, Zeman se zvláštně naklání, odfukuje, obrací oči vzhůru, smrká a předvádí zvláštní pohyby. Je to děsivý kontrast. Něco jiného je sledovat Zemana v jeho stříhaném PR pořadu na TV Soukup Barrandov a něco jiného je vidět Zemana vedle skutečného prezidenta, který je schopný svoji zemi reprezentovat. Nejeden Čech se za svého prezidenta opět musel stydět.

A nejhorší je, že lepší už to nebude. Už jen horší a horší. Zemanovi zbývá do konce mandátu předlouhých 4,5 roku. Jeho zdravotní stav a schopnost reprezentovat Českou republiku se rychle zhoršuje. Zahraničních cest ubývá a ty, které vykonat musí, končí ostudou. Slovenská média, která dlouhodobě sledují Andreje Kisku, popisovala, jak bylo na prezidentovi Slovenska jasně patrné, že se vedle Zemana necítí dobře. Kdo by se také cítil, že. Když člověk neví, jestli mu má pomoci ze židle, nebo zavolat sanitku. Ale nejde jen o žalostný zdravotní stav pana prezidenta.

Kiska se postavil proti nebezpečným Nočním vlkům, žoldákům, kteří se podíleli na okupaci části Ukrajiny a kteří nyní na Slovensku provozují areál, kde skladují těžkou vojenskou techniku. Ano, je to ta parta motorkářů, se kterými se kamarádí mnozí přátelé Zemana, například místopředseda ČSSD Foldyna a další. Současně je Zeman zapsán jako služebník Ruska. Co si asi tak oba prezidenti mohli povídat?

Společných témat bylo asi nemnoho. Možná tak: „To je ale teplo.“ „Ten vlak je pěkný.“ „Máte tady krásně.“ Nezbývá než čekat, až budeme mít prezidenta, před jehož další cestou se bude polovina národa nebude muset obávat, co za ostudu opět předvede. Čas je totiž jediným nepřítelem Zemana a všech, kdo ho na Hradě za každou cenu drží.

Není zde článek celý?