Zacharovová upozornila na nový antisyrský projekt na Twitteru

Tisková mluvčí ruského ministerstva zahraničních věcí Maria Zacharovová informovala, že na Twitteru se objevil propagandistický projekt s využitím obrazu holčičky. Jeho úkolem se může stát zajištění informačního doprovodu pro útoky Západu na Sýrii po možné inscenaci útoku chemickými zbraněmi.

Jedná se o stránku šestileté Chaly, která, podle popisu účtu, žije v Idlibu a pravidelně publikuje videa ze setkání s přáteli. Podle slov Zacharovové je účet této holčičky ukázkou „cynického, vypočítavého, ale ne novátorského přístupu našich západních kolegů k propagandě v syrském směru“.

„Obyčejné šestileté děti to vždy tak dělají, vždy tak činí, když se nacházejí v zónách, které kontrolují ozbrojenci, kde ještě pokračují, například, bojové činnosti: vždy se setkávají s přáteli, zveřejňují věci na Twitteru. Šestileté dítě. Kdo má děti, ten ví, že si nehrají s míčem, neučí se, ani si nedělají fotografie — všechno zveřejňují na Twitteru,“ řekla Zacharovová na brífinku.

Zmínila, že Chala „vyzývá svět všimnout si Idlibu, zastavit vraždění dětí a bombardování“. Nyní má 351 sledujících, přičemž jsou mezi nimi přední západní média — britská BBC, americký Huffington Post, Buzzfeed a Rádio Svoboda.

„Taková pozornost vůči dítěti! To je jediné dítě v Idlibu, na které je potřeba obrátit pozornost celého mezinárodního společenství, že ano? Teď nás učí a říkají, že my jsme propaganda. Takhle, takhle je potřeba pracovat, tohle je skutečná propaganda. Dítě má tři sta padesát sledujících, mezi nimiž je pět předních světových médií,“ divila se Zacharovová.


Není zde článek celý?