Zastupitel popsal, proč zrušil Lidové noviny: Důvodem je Babiš a manipulace

Stále další lidé přicházejí na to, že tiskoviny Agrofertu neinformují svobodně a o důležitých záležitostech okolo premiéra mlží, připadně nepíší vůbec. Své prohlášení, proč zrušil předplatné Lidových novin, čerstvě zveřejnil na sociálních sítích pražský zastupitel za Stranu zelených Vladimír Šraier. Vadí mu Babiš jako takový a manipulace, kterou zaměstnanci LN provádějí.

„Doma patříme stále mezi ty, kteří odebírají tištěné médium. Naším deníkem byly léta Lidové noviny. Jejich předplatné jsme teď po poradě s manželkou zrušili. Jako důvod výpovědi jsem operátorovi uvedl „Babiš“. Asi vás nijak nepřekvapí, že tuto možnost operátor v odpovědích měl jako standardní,“ napsal Vladimír Šraier na svém profilu.

Dále zmínil, že svobodná média jsou čtvrtým pilířem demokracie, první tři jsou zákonná, výkonná a soudní moc. „Měla by být jejím hlídacím psem. Jakým způsobem ji v Lidových novinách, plní je dobře vidět na titulní straně z 11. července, t.j. ze dne, kdy se hlasovalo o důvěře první polistopadové vládě podporované komunisty. Hlavní zprávou LN ten den byly opravy komplikující odjezd na dovolenou. Netvrdím, že v Lidových novinách dělají špatní redaktoři, ale nehodlám podporovat jemný způsob manipulace obsahem, který se v tomto Babišově médiu zabydlel,“ shrnul zastupitel.

To, jak média vlastněná přes svěřenecký fond premiérem Andrejem Babišem manipulují a zkreslují informace v jeho prospěch, případně v neprospěch jeho politických a obchodních konkurentů, dlouhodobě sleduje také deník Forum 24.

Není zde článek celý?