Zatímco stát zveřejnil kompletní zprávu OLAF, Babišova dcera na Čapím hnízdě slaví

Čapí hnízdo zůstává již dlouhé roky epicentrem dění v životě premiéra Babiše. I když vyšetřování kvůli možnému zneužití padesátimilionové dotace EU stále trvá, Babiš se na svoje sídlo stále s oblibou vrací.

Uplynulý víkend zde oslavila 18. narozeniny i jeho nejmladší dcera Vivien, která podobně jako Zemanova dcera odjede v říjnu studovat na univerzitu do zahraničí. Pochlubil se tím Andrej Babiš v soupisu toho, co dělal v minulých dnech.

O tom, že musela být zveřejněna celá zpráva OLAF ale – zřejmě omylem – zapomněl informovat. Zapomněla také jeho média. Asi náhodou. Na konci června totiž vyhověl Městský soud v Praze žádosti společnosti Kverulant o zveřejnění celé závěrečné zprávy OLAF. Ministerstvo financí tak bylo nuceno k již zveřejněné části, oficiálně poskytnout kompletní dokument. Posudek OLAF jasně uvádí, že v případu došlo k dotačnímu podvodu a zatajování informací.

Po vyvedení z holdingu zažádalo Čapí hnízdo, původně ZZN ARGO Pelhřimov, o evropské dotace pro malé a střední podniky v roce 2008. Po uplynutí nutné doby byla firma opět převedena do Agrofertu. Babiš přitom tvrdil, že netuší, kdo je skutečným majitelem akciové společnosti Čapí hnízdo.

Můžeme tedy našemu trestně stíhanému premiérovi vůbec věřit?

V minulosti již přísahal na smrt svých dětí s tím, že nebude zasahovat do práce Mafry. Byly to plané sliby. Na veřejnost později unikly nahrávky jeho rozhovorů s redaktorem, kdy se na jeho přání plánovalo vypouštění kauz na politické oponenty před volbami.

A zmíněné akcie patřily po celou dobu nejenom jeho dětem, ale i tehdejší přítelkyni Monice. S ní se oženil s velkou pompou až před rokem na Čapím hnízdě. Jeho nový svazek také přinášel příjemný bonus – jako manželka může paní Monika odmítnout vypovídat.

Dnes je faktickým vlastníkem firma Imoba, která před několika týdny dotaci státu vrátila. Její zástupce ovšem popřel, že by se jednalo o jakékoliv uznání podvodu. Firma i Babiš nadále trvají na svém – trestný čin se nekonal.

A tak můžeme sledovat naprosto neuvěřitelnou situaci, kdy zřejmě podvodně postavené letní sídlo slouží pro rodinné večírky Babišů a současně za tento projekt tito Babišové mohou skončit na dlouhé roky ve vězení. Například panu premiérovi, který měl být strůjcem celého podvodu, hrozí deset let. Česká republika 2018.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?