Zeman by chtěl vyhubit a zlikvidovat novináře. Kdy po nás začnou zemanovci střílet?

Právě před půl rokem byl na Slovensku brutálně zavražděn  novinář Ján Kuciak i se svojí snoubenkou. Český prezident Miloš Zeman přitom znovu vyzývá k likvidaci a vyhubení novinářů. Naposledy to učinil ve středu při oficiální schůzce s diplomaty.

Zeman své výzvy k likvidaci novinářů opakuje se značnou zuřivostí již pět let. Kdy jeho fanoušci, třeba ti holohlaví „Slušní lidé“ z Brna, vezmou zbraně a půjdou do nás střílet? A budou nás střílet jednorázově, nebo nás postaví ke zdi ve skupinách?

Je to od prezidenta neskutečně hanebné jednání. Je to šíření skupinové nenávisti a podněcování k násilné trestné činnosti. Prezident má totiž ohromnou moc tím, že jeho hlas je slyšet po celé společnosti, a také tím, že má fanatické příznivce. Možnost, že jeho chování vyvolá konkrétní tragédii, není bohužel vůbec nepředstavitelná.

Miloš Zeman dokáže paušálním odsouzením celé jedné profese vzbudit potlesk negramotných a nekulturních lidí, kterým nedochází důsledky jeho slov. Nedochází jim, že novináři jsou širokou a rozmanitou skupinou, která se dělí jak co se týče konkrétních specializací, žánrů a typů médií, ale také podle celého spektra názorové plurality. A zjevně to neví ani prezident Zeman.

Dovolil bych si jako dlouholetý novinář panu prezidentovi poradit: Chcete-li nás, pane prezidente, nechat zlikvidovat, netahejte do toho, prosím, sportovní novináře, kulturní recenzenty, ekonomické žurnalisty a také moderátory televizních a rozhlasových zpráv, kteří jen reprodukují informace zpracované jinými novináři. Také do toho netahejte editory agenturního zpravodajství nebo editory lifestylových rubrik a odpočinkových médií a zábavních pořadů. Miřte přesně a efektivně. Vaším terčem jsou liberální novináři názorově vyhraněných médií a političtí komentátoři s jasnou demokratickou a západní orientací.

Přeci byste nechtěl zlikvidovat „novináře“ Parlamentních listů nebo dokonce supermoderátora Jaromíra Soukupa! Ale pravda, to žádní novináři nejsou. Stejně jako zaměstnanci v Babišových novinách, kteří dělají domácí reportéry a komentátory. Ty byste také nelikvidoval, protože jde spíše o propagační pracovníky než o novináře. Ti si určitě zaslouží žít.

Očekáváme další informace, jak bude likvidace a vyhubení novinářů přesně probíhat. Kam se máme dostavit? Hodina a místo… Děkujeme, pane prezidente.

Pavel Safr Twitter Banner

Není zde článek celý?