Zemi živitelku zřejmě Kreml Zemanovi nezakázal, a tak ji prezident zahájil

Hlava státu opět dokázala, jaké má priority a co jí je zcela jedno. Zatímco před dvěma dny nebyl Miloš Zeman schopen a ochoten pronést ani krátký projev k výročí okupace vojsky Varšavské smlouvy, na zahájení výstavy v Českých Budějovicích si čas a náladu našel. Znovu tak ukázal, že funkci prezidenta nezastává důstojně a reprezentativně.

Pokud se Zeman nevyjadřoval k 21.srpnu proto, že si to nepřálo vedení Kremlu, jak se dost často spekuluje, Země živitelka je zřejmě pro ruské pohlaváry dostatečně neškodnou akcí, na níž nechají českou hlavu státu exhibovat.

Sice se nejednalo o standardní prezidentův projev, plný urážek názorových oponentů a novinářů, ale už fakt, že zemědělská výstava má pro Zemana větší důležitost než vzpomínka na tragédii, která ovlivnila chod naší země po dlouhá desetiletí, je ostudný.

Prezident, který tvrdí, že je tu pro všechny, což je prokazatelná lež, se tak ukázal na akci, která má pro fungování našeho státu zcela marginální význam. To dokázal i Zemanův projev, v němž kromě toho, že zachránil rybník v lánském parku a stále se těší na koridor Dunaj-Odra, zaznělo pouze jedno. Řád Bílého lva dostane in memoriam 28.října Antonín Švehla.

Nepodstatná informace, kterou již před časem přinesla většina médií skutečně nemusela být prezentována v přímém přenosu České televize, ale mohla se objevit pouze jako krátká zpráva někde vpravo dole.

Lepší by bylo, kdyby si Zeman uvědomil, kde je jeho místo v momentech, kdy se vzpomíná na minulost naší země a nebyl zbaběle schován mimo veřejnost, protože mu to buď někdo přikázal, nebo jen proto, že je to jeho vrtoch.

Není zde článek celý?