Americká média označila stíhačku Su-35 za noční můru vojenského letectva USA

Americký portál National Interest označil ruskou stíhačku Su-35, kterou dostalo do výzbroje čínské letectvo, za noční můru a bolest hlavy pro americké letectvo v Asijském regionu.

Podle portálu NI je Su-35 (podle klasifikace NATO Flanker-Е+) jednou z nevýkonnějších stíhaček čínských ozbrojených sil. Tyto letouny, jak píše portál, značně posílily Čínu v Asijsko-pacifickém regionu.

Portál také poukázal na nebezpečí pro Spojené státy a jejich spojence týkající se nejnovější čínské rakety PL-15 třídy „vzduch-vzduch“, která může být nainstalována na Su-35. Tento nebezpečný tandem může být použit k útokům na americká tankovací letadla a další pomocná letadla, jako jsou například letouny včasného varování AWACS E-3, které jsou pro operace amerického letectva v tomto regionu klíčové.

Rusko a Čína podepsaly smlouvu na dodávku 24 víceúčelových stíhaček Su-35 generace 4++ v roce 2015. Letouny tohoto typu provozují také Vzdušně-kosmické síly RF. Generace 4++ poukazuje rovněž na to, že se Su-35 blíží díky svým charakteristikám ke stíhačce páté generace — s výjimkou technologie stealth a aktivní fázované mřížky antény splňuje většinu požadavků pro letouny páté generace.


Není zde článek celý?