Americké F-22 předpověděli porážku od ruské stíhačky

Pátá generace amerického stíhacího letounu F-22 Raptor by byl ruským Su-35 poražen, kdyby se setkali na bojišti. Tento názor vyjádřil i vojenský expert Business Insider.

Podle autora, navzdory skutečnosti, že letecký boj je hlavní specializací amerického stíhače, v případě boje proti ruskému Su-35 tváří v tvář, F-22 Raptor se dostane do nevýhodné situace. Podle odborníků, hlavní výhodou stíhačky je její neviditelnost, která hraje rozhodující roli při vedení boje. Zároveň stíhačka trpí nedostatkem zbraní.

Navíc má Su-35 lepší manévrovací schopnost, která mu poskytuje výhodu při vyhýbání se nepřátelským střelám. Zároveň se Raptor ukazuje jako málo užitečný pro zachycení nepřátelských letadel, píše Business Insider. Během zachycení se stíhačka přibližuje k letadlu, které se dostalo do jejího vzdušného prostoru a vysílá přes rádio „otočte se, nebo budeme muset použít jiná opatření“.

Obvykle je to doprovázeno demonstrací potenciálnímu nepříteli křídel s raketami.

„Ale F-22 to nikdy nedokáže udělat. Kvůli jeho designu se všechny střely a bomby nacházejí uvnitř něj,“ uvádí autor článku.


Není zde článek celý?